افزایش 25 درصدی تخلیه و بارگیری کالا‌های اساسی در بندر امام خمینی(ره)
میزان تخلیه انواع کالاهای اساسی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) در نه ماهه سال جاری با 25 درصد رشد به بیش از 13 میلیون تن رسید.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اشاره به تخلیه 13 میلیون و 215 هزار و 529 تن انواع کالای اساسی تا پایان آذرماه سال جاری گفت:  این حجم  از کالاهای اساسی به وسیله 221 فروند کشتی پهن‌پیکر اقیانوس‌پیما با بهره‌گیری از امکانات و تجهیزات پیشرفته‌ی این مجتمع بزرگ بندری در کوتاه‌ترین زمان ممکن تخلیه شده که رشد 18 درصدی را نشان می‌دهد.

عادل دریس افزود: همچنین ۱۲ میلیون و 300 هزار تن کالای اساسی از این بندر پس از انجام فرایند گمرکی از طریق ناوگان‌ جاده‌ای و  1 میلیون و 263 هزار تن نیز به وسیله ناوگان ریلی وارد کشور شد، که ۳۰ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲ میلیون و 446 هزار تن کالای اساسی در انبار‌های بندر امام خمینی(ره) موجود است گفت: با توجه به تخلیه کشتی‌های کنار اسکله و کشتی‌های پهلو گرفته، چهار میلیون و 373 هزار تن انواع کالا‌های اساسی در این مجتمع بزرگ بندری وجود دارد.

دریس همچنین با اشاره به این که بیش از ۷۰ درصد کالا‌های اساسی و نهاده‌های دامی از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد کشور می‌شود افزود: مجتمع بندری امام خمینی(ره) در زمینه ترانزیت و صادرات محصولات صنایع همجوار نیز فعالیت دارد و بیش از 34 میلیون تن کالای اساسی و دیگر انواع محمولات  از ابتدای امسال تاکنون از این بندر بزرگ تجاری تخلیه و بارگیری شده است.

۱۲ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۵۰
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۶,۶۹۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید