بازدید هیأت بازرگانی و اقتصادی کشور عمان از مجتمع بندری امام خمینی(ره)
هیأتی متشکل از مدیران وزارت‌های اسکان، صنعت و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی کشور عمان در بازدید از مجتمع بندری امام خمینی(ره)، ظرفیت و توانمندی‌های این مجتمع بزرگ بندری در زمینه تخلیه و بارگیری مواد اولیه مورد نیاز را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، مهران میدری معاون اموربندری و اقتصادی این اداره کل  با اعلام این خبر بیان داشت: همجواری این مجتمع بزرگ بندری با صنایع پتروشیمی و برخورداری از کریدور مشترک تبادل کالا موجب شده است شرایط مساعدی برای فعالیت بخش خصوصی داخلی و خارجی در زمینه نقل و انتقال مواد اولیه و فرآورده‌های صنایع با بهره‌گیری از امکانات این مجتمع بندری فراهم شود.

میدری در ادامه افزود: در جریان این بازدید مدیرکل و جمعی از کارشناسان این اداره کل این هیأت را همراهی کرده و آنان را با بخش‌های مختلف و توانایی‌های عملیاتی مجتمع بندری امام خمینی(ره) آشنا کردند. هیأت عمانی در این بازدید امکانات و قابلیت‌های این بندر بزرگ تجاری را برای مقاصد تجاری خود مناسب برشمرده و خواستار همکاری بیشتر شدند.

یادآور می‌شود مجتمع بندری امام خمینی(ره) با برخورداری از 40 پست اسکله به طول 7 کیلومتر، تجهیزات پیشرفته تخلیه و بارگیری و ظرفیت سالانه 55 میلیون تن و همجواری با صنایع پتروشیمی و دسترسی به خطوط مواصلاتی ریلی و جاده‌ای در پسکرانه‌ی خود، مزیت‌های کم‌نظیر بازرگانی و اقتصادی  برای صاحبان صنایع و سرمایه گذاران فراهم کرده است.

۱۲ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۲۴
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۵,۶۱۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید