رشد ١٧ درصدی تخلیه کالاهای اساسی در بندرامام خمینی(ره)
به دنبال ورود ١١٨ فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در ۵ ماهه نخست سال جاری، بیش از ۶ میلیون و ٨٠٠ هزار تن انواع کالای اساسی در این مجتمع بزرگ بندری تخلیه شد که رشد ١٧ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) ضمن اعلام‌ این خبر بیان داشت: ۵ میلیون و ٧١٣ هزار تن از این میزان کالا که شامل دانه روغنی، کنجاله سویا، جو، روغن خوراکی و گندم است با استفاده از ناوگان جاده‌ای  و ١٢ هزار تن نیز از طریق ناوگان ریلی به منظور تسریع در خروج کالاهای اساسی به مبادی مصرف در اقصی نقاط کشور ارسال شده است.

دریس در ادامه افزود: تا پایان مرداد ماه سال جاری بیش از ۶ میلیون تن انواع کالای اساسی با  همکاری عوامل مختلف اجرایی از این بندر خارج شده است.

وی با اشاره به نگهداری بیش از ٣ میلیون و ٣٠٠ هزار تن انواع کالاهای اساسی در این مجتمع بزرگ بندری گفت: با همکاری و هم‌افزایی دیگر دستگاه‌های اجرایی روند خروج کالاهای اساسی از بندرامام خمینی(ره) همچنان ادامه دارد.

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۳۶
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۵,۰۷۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید