الحاق یک فروند کشتی لایروب و بهره برداری از چهار باب انبار نگهداری کالای اساسی در مجتمع بندری امام خمینی(ره)
در آیینی به صورت ویدئوکنفرانسی روز پنج شنبه 24 تیرماه و با فرمان رئیس جمهور، فرمان بهره برداری از از چهار باب انبار نگهداری کالاهای اساسی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و الحاق یک فروند کشتی لایروب مخزان دار از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی صادر شد.

شناور لایروب مکران ٢  با سرمایه‌گذاری سازمان بنادر و دریانوردی به ناوگان تجهیزات دریایی مجتمع بندری امام خمینی(ره) پیوست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) ضمن اعلام این خبر بیان داشت:  در آیینی به صورت ارتباط تصویری و با حضور رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی و معاون وزیر و مذیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، فرمان بهره‌برداری از این لایروب جدید صادر شد. این شناور جدید از نوع مخزن‌دار است که گنجایش ۴ هزار متر مکعب دارد و در عملیات‌های لایروبی قدرت مانور بالایی خواهد داشت.
دریس در تشریح ویژگی‌های لایروب مکران‌٢ گفت: لایروب یاد شده به طول ٨۶ متر، وزن ٢ هزار و ٨٠٠ تن از شش متر و نیم آبخور برخودار است.
وی همچنین در خصوص مزیت‌های بهره‌گیری از این عضو جدید ناوگان دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان خاطر نشان کرد: این شناور با برخورداری از تجهیزات مدرن ناوبری و مخابراتی و قدرت بالای عملیاتی، نقش مهمی  را در انجام مأموریت‌های لایروبی با هدف حفظ عمق مفید اسکله‌ها و آبراه‌ها ایفا خواهد کرد.

چهار باب انبار مکانیزه به ظرفیت ۶٧۶ هزار تن در بندرامام خمینی(ره) آماده بهره برداری شد
به دنبال احداث و تکمیل چهار باب انبار مکانیزه نگهداری کالاهای اساسی به مساحت ٢٨ هزار و ٢٠٠ متر مربع با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، بیش از ۶٧٠ هزار تن به ظرفیت مجتمع بندری امام خمینی(ره) افزوده شد.
 عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اشاره به اتمام و تکمیل احداث  مجموعه چهار باب انبار مکانیزه و  سرپوشیده با کاربری نگهداری و ذخیره‌سازی کالاهای اساسی در این مجتمع بزرگ بندری بیان داشت: با مشارکت بخش خصوصی توانمند در توسعه روساخت‌‌های بندری، به منظور ایجاد و رونق بیشتر فعالیت‌های بازرگانی در حوزه زنجیره تأمین کالا، چهار باب انبار سرپوشیده و مجهز به ارزش ٢۶۵ میلیارد  ریال احداث شده و به بهره‌برداری رسید.
دریس در ادامه افزود: این چهار باب  انبار که از جنس سازه‌های دیوار بتنی و سقف فلزی است، ظرفیت ذخیره‌سازی و نگهداری ۶٧۶ هزار و  ٧٠٠ تن انواع کالاهای اساسی را دارد که با بهره‌گیری از آنان فرآیند تخلیه این نوع از کالا از کشتی سرعت یافته و زمینه مساعد نگهداری کالاهای اساسی در شرایط ایمن و مطلوب  و کاهش میزان اتلاف آن بیش از پیش فراهم می‌شود.
یادآور می‌شود بندرامام خمینی(ره) به عنوان بندر کانونی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی کشور با ظرفیت ۵۵ میلیون تن در سال نقش مهمی در زنجیره تامین کالا ایفا می‌کند.

۲۴ تیر ۱۴۰۰ ۲۰:۲۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۵۴,۷۶۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید