معاون سازمان بازرسی کشور بر جلوگیری از رسوب کالا در بندرامام خمینی(ره) تاکید کرد
معاون نظارت و بازرسی تولیدی سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه ماندگاری کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی در گمرک‌ها بیش از حد معمول شده است گفت: باید از رسوب کالا در بندر امام خمینی(ره) جلوگیری شود.

غلامعباس ترکی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از انبار نهاده‌های دامی در مجتمع بندری امام‌خمینی(ره) در جنوب خوزستان بیان کرد: از همه‌ی مسوولان مربوطه دعوت کردیم که به میدان آمده تا از وضعیت و مشکلات آگاه شده و با تعامل همه‌ دستگاه‌ها، این مشکلات را به صورت فوق‌العاده برطرف کنیم.

وی افزود: این اراده در تمامی مسوولان حاضر در این بازدید وجود دارد که با تعامل و با استفاده از همه‌ی منابع و ظرفیت‌های موجود، مشکلاتی که وجود دارد را برطرف کنند.

ترکی، در خصوص مشکلات موجود در فرآیند ترخیص کالا از بندر امام خمینی(ره) گفت: بخشی از این مشکلات که به حمل‌ونقل و راهداری مرتبط است و به تأمین ارز مربوط می‌شود و بخش دیگر ممکن است به خود صاحب کالا که مقررات را رعایت نکرده، مرتبط باشد.

وی افزود: در پایان بازدید میدانی امروز، با همفکری مسوولان مربوطه ، تصمیم لازم را برای برطرف کردن مشکلات موجود در بندر امام خمینی(ره) خواهیم گرفت.

معاون نظارت و بازرسی تولیدی سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: امتیازها و تشویق‌های مناسبی برای کامیون‌دارها در نظر گرفته شده تا بخش خصوصی با این تشویق‌ها، به تخلیه‌ کالاهایی که در گمرک‌ها رسوب کرده بپردازد.

ترکی در خصوص پل ارتباطی موجود برای رسیدگی شکایت صاحبان کالا گفت: بازرسی کل در همه‌ استان‌ها وجود دارد و صاحبان کالا می‌توانند شکایات خود را به سازمان بازرسی کل استان‌ها از جمله خوزستان ارایه کنند تا به آن رسیدگی شود.

به گزارش ایرنا بالا بودن حجم کالاهای اساسی تخلیه شده در انبارها و فضاهای روباز بندر امام خمینی(ره) به چالشی مهم تبدیل شده است.
در ماه‌های اخیر هیات‌هایی از سازمان بازرسی کشور ، معاون وزیر کشور ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، اعضای کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ، استاندارد ، شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای بررسی و حل چالش حمل کالاهای اساسی از بندرامام خمینی (ره) به این بندر سفر کرده‌اند.
چندی پیش غلامرضا بلوطی میرزا ناظر گمرکات خوزستان با رد شایعه فاسد شدن بخشی از کالاهای اساسی در بندر امام خمینی(ره) که در معرض تابش مستقیم آفتاب هستند گفت: هم اکنون همه تشریفات اداری و گمرکی ۱.۴میلیون تن کالای اساسی در بندر امام خمینی(ره) انجام شده و آماده حمل از این بندر است ولی حمل کالاهایی که در فضای غیرمسقف و باز نگهداری می‌شونددر اولویت هستند.
پارسال حدود ۱۳.۷میلیون تن غلات و نهاده‌های دامی وارد کشور شد.

۲۳ تیر ۱۴۰۰ ۱۹:۰۵
خبرگزاری ایرنا |
کد خبر : ۵۴,۷۶۳
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید