با حضور معاون نظارت و بازرسی تولیدی سازمان بازرسی کل کشور در بندرامام خمینی(ره) برگزار شد؛
بررسی موانع خروج کالاهای اساسی از بنادر
در نشست مشترک معاون نظارت و بازرسی تولیدی سازمان بازرسی کل کشور، مدیران سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با فرآیند ترخیص و خروج کالا، موانع و چالش‌های موجود بر سر راه خروج کالاهای اساسی از بنادر بحث و بررسی و تصمیمات لازم برای تسهیل و تسریع در فرآیند خروج کالاهای اساسی از بنادر اتخاذ شد.
در نشست مشترک معاون نظارت و بازرسی تولیدی سازمان  بازرسی کل کشور، مدیران سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با فرآیند ترخیص و خروج کالا، موانع و چالش‌های موجود بر سر راه خروج کالاهای اساسی از بنادر بحث و بررسی و تصمیمات لازم برای تسهیل و تسریع در فرآیند خروج کالاهای اساسی از بنادر اتخاذ شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، غلامعباس ترکی معاون نظارت و بازرسی تولیدی  سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تلاش‌های دستگاه‌های مختلف در روند خروج کالا گفت: گرچه تا کنون تلاش‌های عمده‌ای توسط دستگاه‌های مرتبط در خروج کالا صورت گرفته اما با توجه به اهمیت و ضرورت رفع سریع مشکل پیش‌رو، نیازمند  تغییر رویکرد و اقدام ضربتی و همکاری و همیاری بیشتر از گذشته هستیم.
وی با اشاره به ظرفیت‌سازی‌های انجام شده در بندر امام‌خمینی(ره) و  راه‌اندازی پایانه‌های مکانیزه تخلیه و بارگیری غلات تصریح کرد: علاوه بر این لازم است در دیگر بخش‌ها نیز ظرفیت‌های دیگری انجام شود و راه‌آهن نیز با افزایش ظرفیت‌های ریلی بتواند  صاحبان کالا‌ها را ترغیب به استفاده بیشتر از حمل و نقل ریلی کند.
در این نشست، فرهاد منتصر کوهساری عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی و معاون امور بندری، اقتصادی و مناطق ویژه  با اشاره به نگهداری حدود ۶ میلیون تن کالا در بنادر کشور گفت: بیش از نیمی از  این میزان در بندرامام خمینی(ره) نگهداری می‌شود و نیاز است مشوق‌های بیشتری برای مراجعه  ناوگان جاده‌ای  به بنادر در نظر گرفته شود.
وی در ادامه بندرامام ‌خمینی‌(ره) را از عمده‌ترین بنادر کشور در زمینه تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط اقلیمی می‌بایست  به  رانندگان امتیازات ویژه‌ای اختصاص داد تا شاهد استقبال آنان برای حضور در این بندر کانونی باشیم.
معاون اموربندری، اقتصادی و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به لزوم آسیب‌شناسی سامانه‌ها و فرآیند جاری در توزیع کالاهای اساسی خاطر نشان کرد: مبادی مصرف  درون سرزمینی در سامانه بازارگاه سریعا مشخص شود تا به این ترتیب از ماندگاری کالا در بنادر  جلوگیری شود.
در ادامه این نشست مشترک، شرکت‌کنندگان از نهادها و دستگاه‌های اجرایی دیدگاه‌ها و راهکارهای پیشنهادی خود را برای تسریع در روند خروج کالاهای اساسی از بنادر مطرح کردند.
۲۳ تیر ۱۴۰۰ ۱۸:۵۱
روابط عمومی |
کد خبر : ۵۴,۷۶۱
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید