جایجایی ۶۰ درصد کالای اساسی کشور از بندر امام خمینی(ره)
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در حاشیه‌ی بازدیدش از مجتمع بندری امام خمینی(ره) اظهار داشت: امسال ۶ میلیون تن کالای اساسی از بنادر کشور جابجا شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در جریان بازدیدش از مجتمع بندری امام خمینی(ره) که با هدف بررسی آخرین وضعیت جذب کامیون‌ها برای حمل کالاهای اساسی ١٨ تیرماه  صورت گرفت، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالای اساسی از بنادر  کشور  به سایر نقاط کشور  جابجا شده اند.
داریوش امانی افزود:نزدیک  ۶۰ درصد این کالا‌ها از مبدا بندر امام خمینی(ره) به سایر مناطق کشور حمل شده‌اند.
وی ادامه داد: با توجه به همزمانی جابجایی محصولات کشاورزی و ورود کشتی‌ها در ابتدا مشکلاتی برای جابجایی کالاها به وجود آمد که پس از اعلام فراخوان  وضعیت جابجایی کالاها  درحال بهتر شدن است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور بیان کرد : با توجه به ظرفیت بندری  می‌توان روزانه بین دو هزار  و چهارصد تا دوهزار و  پانصد تن کالا جابجا کرد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان بیان کرد : پارسال ۵۰۲ میلیون تن کالا در کشور جابجا شده اند که از این میزان ۵۰ میلیون تن کالای اساسی بوده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بیان کرد:این میزان جابجایی توسط رانندگان در حالی  انجام شده است که رانندگان با مشکلاتی از جمله تامین  لاستیک، روغن و قطعات روبرو بوده اند که باید از آنها تقدیر و تشکر کرد.
امانی با اشاره به تمهیدات لازم برای حل مشکلات رانندگان  گفت: اقداماتی از جمله تشکیل قرارگاه ستاد جابجایی کالا در سازمان راهداری، راه اندازی برنامه کاربردی اعلام  بار و صدوربارنامه توسط شرکت‌های حمل و نقل از مبدا هر استانی برای جابجایی کالاهای استانی خود و هماهنگی با دستگاه های دیگر از جمله این تمهیدات است.
۱۷ تیر ۱۴۰۰ ۱۵:۵۸
روابط عمومی |
کد خبر : ۵۴,۷۰۷
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید