بهره‌گیری مجدد از سیلوی 70 هزار تنی ذخیره غلات در بندرامام خمینی(ره)
سیلوی 70 هزار تنی ذخیره غلات در مجتمع بندری امام خمینی(ره) به منظور نگهداری و تخلیه غلات مجددا به مدار بهره‌برداری بازگشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) ضمن اعلام این خبر بیان داشت: به دنبال پهلوگیری یک فروند کشتی حامل 64 هزار و 500 تن حامل ذرت و جو و انتقال محموله‌ی آن به سیلوی 70 هزار تنی، عملیات بهره‌برداری از آن پس انجام برخی بهسازی‌ها  از سرگرفته شد.

دریس با اشاره به پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های واحد امور بندری و اقتصادی این اداره کل به منظور بهره‌گیری از کندوی سیلوی ذخیره غلات وارداتی پس از 4 سال گفت: استفاده بهینه از اماکن بندری، نگهداری مطلوب کالاهای فسادپذیر و همچنین تسریع در روند تخلیه و خروج کالاهای اساسی از عمده دلایلی بود که  موجب شد بهره‌گیری مجدد از سیلوی ذخیره 70 هزار تنی  در دستور کار قرار گیرد.

یادآور می‌شود منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با برخورداری از تجهیزات پیشرفته و پرقدرت و با ظرفیت سالانه 50 میلیون تن به طور بی‌وقفه در تمام ایام سال پذیرای شناورهای پهن پیکر و حامل کالاهای اساسی است  و به عنوان کانون تخلیه و بارگیری این نوع کالاها، نقشی مهمی در زنجیره تأمین کالا و امنیت غذایی کشور ایفا می‌کند. 

۱۲ تیر ۱۴۰۰ ۰۷:۵۱
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۴,۶۶۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید