مدیرعامل شرکت نظم آفرینان صنعت سهند در گفتگو با سایت نگاشته عنوان کرد:
احداث اولین سیلوی مکانیزه غلات با خط انتقال ۱۲۰۰ متر در بندر امام خمینی(ره)
حکیمیان در خصوص طرح های توسعه ای این شرکت با اشاره به اهمیت پروژه سرمایه‌گذاری سیلوی مکانیزه غلات بندر امام خمینی (ره) که اولین سیلوی مکانیزه با خط انتقال ۱۲۰۰ متر در کل کشور است، از پیشرفت ۶۵ درصدی این پروژه، خبر داد.

حکیمیان در خصوص طرح های توسعه ای این شرکت بیان کرد: با توجه به اهمیت پروژه سرمایه گذاری سیلوی مکانیزه غلات بندر امام خمینی (ره) که اولین سیلوی مکانیزه با خط انتقال ۱۲۰۰ متر در کل کشور است و پیشرفت ۶۵ درصدی این پروژه، اولویت اول این شرکت بهره برداری از سیلوها و گالری انتقال مکانیزه غلات از اسکله به سیلو است. در این میان با توجه به چشم انداز مناسبی که در حوزه تخلیه و بارگیری، نگهداری و ترانزیت غلات در بندر چابهار وجود دارد، ساخت ترمینال و انبارهای پشتیبانی در بندر چابهار نیز در برنامه های آتی شرکت در نظر گرفته شده است. همچنین ورود به طرح های لجستیکی و پروژه های دارای ارزش افزوده در بنادر کشور و همکاری با سازمان بنادر و دریانوردی در ارتقا بنادر و ایجاد بنادر نسل چهارم از جمله برنامه های بلند مدت این شرکت است.

 مدیرعامل شرکت نظم آفرینان صنعت سهند در ادامه به پتانسیل بنادر ایران برای تبدیل شدن به هاب غلات اشاره کرد و گفت: تبدیل شدن ایران به هاب غلات منطقه به عوامل اقتصادی و سیاسی متعددی وابسته است اما وجود کشورهای بزرگ آسیایی تولید کننده غلات از جمله روسیه، اوکراین، قزاقستان و هند از یک سو و کشورهای مصرف کننده از جمله افغانستان، کشورهای حاشیه خلیج فارس و سایر کشورهای آفریقایی و آسیایی از سوی دیگر می تواند ایران را که موقعیت جغرافیایی مناسبی در منطقه دارد و از شمال به دریای خزر و از جنوب به خلیج فارس و آب های آزاد اقیانوس هند دسترسی دارد؛ به کانونی برای ترانزیت و مبادله غلات و نیز محصولات فرآوری شده از غلات تبدیل نماید.

یادآور می شود سایت اختصاصی شرکت نظم آفرینان سهند در اراضی پشتیبانی بندر امام خمینی (ره) با مساحت تقریبی ۱۰۰.۰۰۰ متر مربع دارای ۷ باب انبار مسقف است که ظرفیت نگهداری ماهانه بیش از ۲۳۰ هزار تن غلات را دارد.  .

۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۶:۴۱
سایت نگاشته |
کد خبر : ۵۳,۳۴۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید