مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در آیین پایانی ارزیابی جایزه ملی تعالی نگهداری در بندر امام خمینی(ره) تأکید کرد؛
هماهنگی و هم‌افزایی بین بخشی در بهره‌گیری از نتایج ارزیابی جایزه ملی تعالی نگهداری
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در آیین پایانی ارزیابی جایزه ملی تعالی نگهداری با اشاره به اهمیت نتایج خروجی ارزیابی، بر هماهنگی و هم‌افزایی درون سازمانی در بهره‌گیری و به‌کارگیری دانش به دست آمده از ارزیابی برای بهبود و تعالی بیشتر تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، در جریان برگزاری آیین پایانی ارزیابی جایزه ملی  تعالی نگهداری پس از ارائه گزارشی از فرآیند ارزیابی در حوزه تعمیر و نگهداری تجهیزات مجتمع بندری امام خمینی(ره)، عادل دریس مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) بنادر را موتور محرکه اقتصاد توصیف کرد و بیان داشت: امروزه نقش و اهمیت بنادر بیش از پیش برجسته شده است و با توجه به نقشی که بندر امام خمینی(ره) در تأمین امنیت غذایی کشور دارد، این جایگاه اهمیت دوچندانی یافته است و عملکرد هر یک ما در این بندر بزرگ تجاری می‌تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

دریس با اشاره به محدودیت‌های تحمیل شده بر کشورمان طی سال‌های اخیر و سخت شدن شرایط نسبت به گذشته در زمینه تأمین تجهیزات بندری تصریح کرد: تحت چنین شرایطی رویکرد مدیریتی از تأمین تجهیزات به سمت ارتقای بهره‌وری و نگهداری بهینه تجهیزات موجود تغییر پیدا کرده است تا علاوه بر ایجاد ارزش افزوده، از تحمیل هزینه‌های بیشتر به کشور خودداری شود.

وی با تأکید بر لزوم اتخاذ هماهنگی و هم‌افزایی بیشتر بین تمامی بخش‌ها برای حصول نتایج بهتر خاطر نشان کرد: از دانش به دست آمده از این ارزیابی‌ها باید در قالب کارگروه‌ها در تمام واحدها و ادارات برای رفع نقاط قابل بهبود و ارتقای کیفیت کاری بهره برد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)  تصریح کرد: نتیجه حاصل از هماهنگی بین‌بخشی و کار تیمی در سطح کیفیت خدمات دریایی و بندری ارائه شده خود را نمایان می‌کند و هر چقدر یک جزء به تنهایی خوب عمل کند تا کار تیمی و هماهنگی درون سازمانی شکل نگیرد، نتیجه مطلوبی کسب نمی شود.

در این نشست که با حضور اعضای شورای اداری و کارشناسان واحدهای مختلف اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان 29 بهمن ماه برگزار شد، ارزیاب ارشد جایزه ملی تعالی نگهداری در سخنانی با تشکر از اهتمام مدیریت و کارکنان در جریان برگزاری ارزیابی، به تبیین وجوه افتراق ممیزی از ارزیابی پرداخته و ترسیم فضایی برای حفظ جایگاه فعلی و ارتقا و بهبود در آینده را از ویژگی های بارز ارزیابی عنوان کرد.

وی همچنین برخورداری از خلاقیت و نوآوری در انجام پروژه‌ها و ارتقای توان تخصص نیروهای انسانی و سازوکار کار تعاملی مناسب با تأمین کنندگان را از ویژگی‌های قابل اعتنای مشاهدات خود در جریان ارزیابی عنوان کرد.

ارزیاب ارشد جایزه ملی تعالی نگهداری همچنین با اشاره به فعالیت شرکت‌های دانش بنیان برای تأمین قطعات تجهیزات استراتژیک که موجب ارتقای توان بومی شده است، آن را برای هر ایرانی مایه افتخار و مباهات دانست و بر لزوم تدوین ساز و کار مناسب تداوم این همكاری‌ها تأکید کرد.

یادآور می‌شود در مراحل بعدی این ارزیابی پس از بررسی و ویرایش در کمیته علمی ستاد جایزه ملی تعالی، گزارش نهایی ارزیابی در اختیار مدیران و کارشناسان قرار می‌گیرد.

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۵۹
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۳,۲۹۳
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید