طراحی، ساخت و نصب جرثقیل دروازه‌ای مونو ریل ده تنی در بندر امام خمینی(ره)
با بهره‌گیری از توان و تخصص بومی و با هدف حمایت از صنایع داخلی نخستین جرثقیل دروازه‌ای مونوریل ده تنی ویژه تعمیرات شناورهای سبک طراحی و تولید و به همراه حوضچه داک اختصاصی آن در مجتمع بندری امام خمینی(ره) به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اعلام این خبر بیان داشت: طراحی و تولید جرثقیل یاد شده به دست متخصصان داخلی، علاوه بر کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری شناورهای سبک می‌تواند قدمی برای توسعه صنایع داخلی و ارتقا کیفی و ایمنی فرآیندها باشد.

دریس در ادامه افزود:  در کنار این جرثقیل حوضچه‌ی داک اختصاصی به ابعاد 5 در 12 متر به منظور تعمیرات زیرآبی قایق‌های متعلق به یگان حفاظت و مرکز جستجو و نجات دریایی نیز  احداث شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه در مدت 8 ماه با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 500 میلیون ریال تحت نظارت کارشناسان واحد فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان انجام شد، تصریح کرد: بهره‌گیری از این حوضچه داک ویژه قایق‌های سبک با اتکاء به روحیه خودباوری و اعتماد به توان داخلی محقق شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) در تشریح مزیت‌های بهره‌گیری از این امکان جدید بیان داشت: افزایش ضریب ایمنی عملیات داک قایق‌های سبک، پیشگیری از آسیب دیدن شناورها به دلیل تنش‌های وارده حین جابجایی، کاهش مدت زمان تعمیرات و نیز افزایش سرعت عملیات جستجو و نجات و یگان حفاظت در مواقع اضطراری و افزایش عمر مفید شناورها از اهم مزیت‌های آن است.

دریس همچنین خاطر نشان کرد: به دنبال بهره‌گیری از این ظرفیت جدید در این مجتمع بزرگ بندری، امکان تبدیل آن به کارگاهی برای ارائه خدمات تعمیراتی به دیگر شناورهای زیر ۱۰ تن در منطقه و فرصتی برای اشتغال‌زایی فراهم می‌آید.

 


 

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۵۱
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۳,۲۹۱
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید