همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و با هدف صیانت از اموال عمومی
سیستم اطفای حریق بندر سجافی به بهره‌برداری رسید
همزمان با ایام الله دهه فجر و با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، سیستم اطفای حریق بندر تجاری سجافی با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) ضمن اعلام این خبر بیان داشت: در آیینی با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و جمعی از مقامات و اعضای شورای اداری شهرستان هندیجان، سیستم اطفای حریق بندر تجاری سجافی با هدف ارتقای ایمنی شناورها، صیانت از اموال عمومی  و عمل به مسئولیت های اجتماعی به بهره برداری رسید.

دریس با اشاره  به اینکه برای احداث این پروژه عمرانی حدود 60 میلیارد ریال از اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی هزینه شده است، در تشریح ویژگی های این سامانه مقابله با حریق گفت: این سامانه مشتمل بر یک مخزن با گنجایش 180 مترمکعب است که آب مورد نیاز برای دو پمپ با دبی 250 متر مکعب در ساعت با فشار 12 بار را تأمین می‌کند.

وی با اشاره به ضرورت رعایت الزامات پدافند غیرعامل در طراحی این سامانه خاطر نشان کرد: یکی از این دو پمپ با برق اضطراری (سوخت دیزل) و دیگری با برق شهری تغذیه می‌شود.

دریس همچنین افزود: این سامانه با حدود 400 متر لوله‌کشی در اسکله‌ بندر سجافی، از دو علمک پرتاب آب (مانیتور) برخوردار است که تمامی محدوده اسکله را تحت پوشش خود قرار می دهد.

یادآور می شود بندر تجاری سجافی در ۳۷ کیلومتری شهرستان هندیجان از طریق رودخانه زهره در غرب خوزستان به خلیج فارس متصل و با برخورداری از سه هکتار مساحت و ظرفیت سالانه ۱۰۰ هزار تن کالا، برای  شناورهای زیر ۵۰۰ تن طراحی و از سال ۱۳۸۵ در چرخه بهره برداری عملیاتی قرار گرفته است.

 

۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۰
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۳,۲۱۵
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید