مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در آیین بزرگداشت روز زن عنوان کرد؛
بانوان در محیط کار و خانواده الگو های سازنده و الهام بخش هستند
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به جایگاه مهم بندر امام خمینی(ره) در تأمین امنیت غذایی کشور به لحاظ تخلیه و بارگیری حجم قابل توجهی از کالاهای اساسی در آن، این موفقیت مرهون نیروهای انسانی توانمند فعال در آن برشمرد و نقش بانوان را در این بین غیرقابل انکار عنوان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) سی ام بهمن ماه سال جاری در آیین بزرگداشت روز زن که  به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شد، در سخنانی با اشاره به تخلیه و بارگیری حدود 80 درصد از کل کالاهای اساسی مورد نیاز کشور در بندر امام خمینی(ره) و افزایش 40 درصدی آن  نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیان داشت: حسب تأکید مسئولان ارشد کشور در خصوص تأمین امنیت غذایی و ذخیزه استراتژیک کشور این رسالت مهم ملی بر عهده بندر امام خمینی(ره) گذاشته شده است و فعالیت های این مجتمع بزرگ بندری در زمینه تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی تأثیر مستقیمی بر سفره غذای مردم می گذارد.

دریس همچنین با اشاره به تخلیه و بارگیری 41 میلیون تنی انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی  و رشد 12 درصدی آن نسبت به مدت مشابه در 11 ماهه سال جاری گفت: به منظور ایفای نقش خطیر ملی و تسریع در روند تخلیه و بارگیری انواع کالا، تجهیزات جدیدی از دیگر بنادر به بندر امام خمینی(ره) افزوده خواهد شد که امید است تأثیر مثبتی در فرآیند کارهای برجای بگذارد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اشاره به ابتکارات و نوآوری های انجام شده در بخش تعمیر و نگهداری تجهیزات الکترونیک با بهره گیری از مهندسی معکوس و اتکا به شرکت های دانش بنیان داخلی خاطر شان کرد: با غنیمت شمردن فرصت فعلی و تلاش برای اشراف بر نارسایی ها و شناسایی گلوگاه ها،  باید تمام توان خود را برای رفع آنها و حل مشکلات سازمانی به کار بگیریم.

وی رعایت نظم و انضباط کاری در کارها را یکی از مصادیق بارز در تلاش برای بهبود امور برشمرد و تصریح کرد: جامعه بانوان شاغل در این مجتمع بزرگ بندری با رعایت این اصل در همه‌ی کارها، زمینه را برای بهره وری کاری بیشتر  فراهم کرده و با تسری آن به خانواده و فرزندان خویش، جامعه و نسل توانمند و خودشکوفا تربیت می کنند.

در ادامه این مراسم ضمن معرفی بانوان نمونه در زمینه های عفاف و حجاب، فعال و نوآور و دو تن از بانوان بازنشسته با اهدای هدایایی از آنان تقدیر شد.

اجرای برنامه های فرهنگی و هنری همراه با لحظات شاد و مفرح از دیگر اجزای این آیین بود که با حضور اعضای شورای اداره کل و بانوان فعال در مجتمع بندری امام خمینی(ره) برگزار شد.

 


 

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۰۴
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۹,۵۲۷
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید