اتخاذ تمهیدات ویژه برای تسریع خروج کالا از بندر امام خمینی(ره)
با ورود انبوه کشتی های حامل انواع کالاهای اساسی طی نه ماهه سال جاری به بندر امام خمینی(ره)، تمهیدات مهمی از قبیل اصلاح فرآیندهای صدور مجوزهای بازرسی، بهداشتی، قرنطیه نباتی و گمرکی، هم افزایی در تأمین ناوگان های ریلی و جاده ای و افزایش درصد آماده به کاری تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری برای تسریع در خروج کالا اتخاذ شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام خبر فوق در خصوص آخرین وضعیت ماندگاری، تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندری امام خمینی(ره) اظهار کرد: در حال حاضر ۴ میلیون و ١١٧ هزار و ٢١٢ تن کالا حاصل از تخلیه انواع کالا از کشتی های مختلف در این مجتمع بندری ماندگار شده است.

دریس ادامه داد: در بازه زمانی ٩ ماهه سال جاری ٢٢ میلیون و ٢٧٠ هزار و ٩٣٩ تن انواع کالا تخلیه و بارگیری شده است که بیش از ١۴ میلیون تن انواع کالا از آن مربوط به تخلیه است و ٨ میلیون تن آن را بارگیری تشکیل می دهد.

وی همچنین افزود:  ٢ میلیون و ٨٧۶ هزار و ١٧٣ تن کالای اساسی ماندگار شده که ٢ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۴۶٨ تن در اراضی پشتیانی (انبارهای بخش خصوصی) و ٢٢٩ هزار و ٣۵٢ تن در اماکن بندری نگهداری می شود.

مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) افزود: یک میلیون و ١٣۶ هزار و ٣٠٢ تن از این میزان به شرکت پشتیبانی امور دام و ١٩١ هزار و ٣٩۶ تن به شرکت بازرگانی دولتی به عنوان صاحبان کالا عمده کالاهای اساسی تعلق دارد.

 یادآور می شود که در مدت نه ماهه سال جاری بیش از 33 میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در پی ورود 1185 فروند کشتی تخلیه و بارگیری شده است.

 


۱۶ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۴۷
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۹,۰۷۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید