ارتقای سطح کیفی ارتباطات رادیویی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر امام خمینی(ره)
سطح کیفی ارتباطات رادیویی باند VHFمرکز جستجو و نجات دریایی MRCC منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با بهره‌گیری از ظرفیت موجود در سکوهای سه گانه سامانه کنترل ترافیک دریایی و متخصصان توانمند داخلی ارتقا یافته و محدوده تحت پوشش این باند در شمال خلیج فارس گسترش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، محمدعلی علایی؛ معاون واحد فنی و نگهداری این  اداره کل دی ماه سال جاری ضمن اعلام این خبر بیان داشت: ارتباطات رادیویی باند VHF  تأثیر مطلوبی در عملکرد مرکز جستجو و نجات دریایی  این اداره کل می تواند داشته باشد و به منظور ارتقای کیفیت این نوع ارتباطات، مطالعات و مجموعه اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفت.

علایی در تبیین این اقدامات اظهار داشت: با بهره گیری از شاخص های مدیریت دارایی فیزیکی و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت سکوهای سه گانه سامانه کنترل ترافیک دریایی(VTS)، یک دستگاهVHF در سایت شهید حقگو به منظور انتقال داده مربوطه نصب گردید.

وی همچنین در تشریح ابعاد فنی این اقدام که با استفاده از دانش کارشناسان فنی این اداره کل و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری موجود صورت گرفته است، افزود: داده مربوطه (VOICE) با استفاده از لینک های رادیویی سیستم VTS به برج کنترل و سپس بر بستر فیبری نوری به مرکز جستجو و نجات دریایی این اداره کل ارســال می گردد که با انجام موفقیت آمیز ارتباطات رادیویی، با کمترین هزینه و با کیفیت مطلوب برقرار گردیده است.

معاون واحد فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان خاطرنشان کرد، تسریع در عملیات های امداد  و نجات و پوشش گسترده تر محدوده دریایی و تأسیسات نفتی همجوار، صرفه جویی ریالی و ارزی قابل توجه به لحاظ  بهره گیری  از بسترهای موجود بدون نیاز به تهیه سخت افزار ها و نرم افزارهای جدید، با برخورداری از توان فنی برای  رفع مشکلات  مشابه دیگر مراکز، و افزایش شاخص بهره وری در بهره گیری از تجهیزات و سامانه های موجود مجتمع بندری امام خمینی(ره) را  از مزیت های بهره گیری این ارتباط رادیویی عنوان کرد.

یادآور می شود مرکز جستجو و نجات دریایی بندر امام خمینی(ره (MRCC) به طور 24 ساعته آخرین وضعیت ترددهای دریایی در محدوده دریایی شمال خلیج فارس را پایش کرده و در صورت وقوع حادثه برای نجات جان افراد مضطر در دریا نیرو گسیل می کند.

۴ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۴۲
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۸,۹۵۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید