با هدف ارتقای آمادگی برای مقابله با شرایط اضطراری در بندر امام خمینی(ره) برگزار شد؛
مانور ترکیبی اطفای حریق دریایی، جستجو و نجات و کنترل خسارت در شب
نخستین مانور ترکیبی اطفای حریق، جستجو و نجات دریایی در شب با شرکت 9 فروند شناور به منظور ارتقای سطح آمادگی برای مقابله با شرایط اضطرار دریایی در بندر امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، امین موسی پور معاون امور دریایی این اداره کل پنجم آذرماه ضمن اعلام این خبر بیان داشت: این مانور در شرایط جریان شدید آب مد و علیرغم پایین بودن دید در شب با موفقیت کامل و بدون هیچگونه خسارت اجرا شد.

موسی پور در ادامه افزود: برابر سناریوی از پیش تعیین شده، مانور ترکیبی اطفای حریق، جستجو و نجات دریایی در شب، با ایجاد حریق گسترده بر روی یک فروند شناور به عنوان کشتی مضطر و اعلام کمک از سوی آن به مرکز کنترل ترافیک دریایی (VTS) آغاز گردید.

وی همچنین افزود: در اجرای مراحل مختلف مانور یاد شده از سه فروند یدک کش آتشخوار به همراه شناورهای جستجو و نجات، و پنج فروند شناور تندرو استفاده شد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان اظهار داشت: همزمان با عملیات اطفای حریق توسط یدک کش‌ها، عملیات جستجو و نجات برای یافتن مفقودین در آب نیز توسط تیم جستجو و نجات صورت گرفت و در نهایت پس از اطفای کامل آتش و نجات خدمه، میزان خسارت وارده توسط تیم کنترل خسارت (Damage Control) بررسی گردید.

یادآور می گردد منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) بعنوان وسیع ترین بندر کشور و با برخورداری از بیش از 40 پست اسکله، سالانه پذیرای صدها فروند کشتی پهن پیکر که عمدتا حامل کالای اساسی کشور هستند، می‌باشد و برگزاری این گونه مانورها به صورت ادواری آمادگی نیروهای عملیاتی را برای پاسخگویی و مقابله با حوادث و سوانح افزایش خواهد داد.

۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۹
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۸,۶۵۶
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید