رزمایش ملی قطع برق و کارکرد مولد‌های آن در بندر امام خمینی(ره) برگزار شد
اولین رزمایش ملی قطع برق و کارکردهای مولد برق اضطراری با هدف مصون سازی زیرساخت‌های دریایی همزمان با هفته پدافند غیرعامل در مجتمع بندری امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، سیاوش خدابخشی مدیر پدافند غیرعامل، مرکزHSE و مدیریت بحران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، 12 آبان ماه سال جاری ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در جریان این رزمایش که برای نخستین بار و با هدف مصون سازی زیرساخت‌های دریایی و بندری در برابر آسیب‌ها و حملات احتمالی اجرا شد، کارکردهای مولد برق اضطراری طی یک ساعت قطع جریان برق اصلی مورد بررسی قرار گرفت.

خدابخشی در ادامه افزود: برابر سناریوی این رزمایش که تحت نظارت دو نماینده از سازمان پدافند غیرعامل، طراحی و تدوین شد، آمادگی و توان دستگاه‌های مولد برق در ابعاد مختلف برای تأمین و پایداری جریان برق به منظور تداوم خدمات آزموده شد.

وی با اشاره به اجرای این رزمایش در تمامی بخش‌های اداری و عملیاتی خاطر نشان کرد: تداوم جریان خدمات رسانی و آمادگی در برابر وضعیت‌های اضطراری از اهم شاخص‌هایی بود که در این رزمایش دنبال می‌شد و طی مدت زمان قطع برق و با بهره گیری از دستگاه‌های مولد برق محلی کوچک و بزرگ پایداری عملیات جاری حفظ گردید.

یادآور می‌شود برگزاری این رزمایش در مجتمع بندری امام خمینی(ره) به عنوان نخستین دستگاه اجرایی، اهمیت نقش و جایگاه این بندر بزرگ تجاری را در بازرگانی و زنجیره تأمین کالای اساسی بیان می‌کند.

۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۵۳
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۸,۴۶۳
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید