تخلیه بیش از ده میلیون کالای اساسی در بندر امام خمینی(ره)
تخلیه انواع کالای اساسی در هفت ماهه سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی(ره) با 42 درصد رشد به بیش از ده میلیون تن رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) هشتم مهرماه سال جاری  با اشاره به تخلیه  10 میلیون و 400 هزار تن انواع کالاهای  اساسی در بازه زمانی مذکور بیان داشت: از مجموع 27 میلیون و 500 هزار تن  تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیرنفتی در این مجتمع بزرگ بندری، نزدیک به 12 میلیون تن از آن را کالای غیرنفتی تشکیل می‌دهد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)، ذرت، جو، کنجاله، سویا، دانه روغنی، شکر، روغن خوراکی و برنج  را از جمله کالاهای اساسی برشمرد که در بازه زمانی مذکور  تخلیه شده است .

وی در ادامه افزود: ذرت با 5 میلیون تن بیشتر حجم کالاهای اساسی را در بین کالاهای تخلیه شده  به خود اختصاص می دهد که رشدی 32 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نشان می دهد.

دریس  با اشاره به ورود 936 فروند کشتی  در مدت یاد شده  به مجتمع بندری امام خمینی(ره) اظهار داشت: با اتخاذ تمهیدات مناسب و بهره‌گیری از توان نیروهای عملیاتی و آماده به کاری تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری، به طور شبانه روزی کشتی‌های حامل کالاهای اساسی در کوتاه ترین زمان ممکن تخلیه می‌شوند.

یادآوری می شود با تخلیه بیش از 27 میلیون و 500 هزار انواع کالای نفتی و غیر نفتی تا پایان مهرماه سال جاری، تخلیه و بارگیری کالا در این مجتمع بزرگ بندری رشد 6 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نشان می‌دهد.

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۴۶
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۸,۴۴۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید