مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان تصریح کرد:
تلاش بندر امام خمینی(ره) در کاهش قیمت تمام شده کالای اساسی
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن تکذیب جلوگیری از تخلیه بار ۲۰ فروند کشتی در بندر امام خمینی(ره)، تغییر جهت کشتی ها را برای توزیع مصرف در سایر بنادر را اقدامی برای کاهش قیمت تمام شده کالا عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در مصاحبه تلفنی با شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ضمن اعلام این خبر افزود: محدودیت های اعمال شده بر کشورمان تا کنون هیچ تأثیر منفی بر روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر امام خمینی(ره) ایجاد نکرده است و از ابتدای سال جاری تا کنون 24 میلیون تن کالا شامل انواع کالاهای اساسی در این مجتمع بزرگ بندری تخلیه شده است.

دریس با رد شایعه خبر توقف در تخلیه شماری از کشتی حامل کالاهای اساسی که به غلط در رسانه های بیگانه منعکس شده است، اظهار داشت: به دلیل حجم زیاد بارگیری در این بندر، برای کاهش قیمت تمام شده کالاها، از کشتی‌ها درخواست شده براساس توزیع مصرف به سایر بنادر از جمله چابهار، شهیدرجایی و ... مراجعه کنند.

 مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اشاره به هم افزایی تمامی عوامل مؤثر در زنجیره تأمین کالا برای تسریع در خروج کالاهای اساسی از این مجتمع بزرگ بندری خاطر نشان کرد: در حال حاضر موجودی کالای اساسی در بندر امام 3 میلیون تن است و با تداوم تلاش های عوامل ذیربط، درصدد کاهش مدت ماندگاری کالا در بندر هستیم.

 یادآور می شود بیش از 9 میلیون تن کالای اساسی در این مجتمع بندری طی نیمه نخست سال جاری تخلیه شده است که  49 درصد رشد نسبت به مدت مشابه را نشان می دهد.

۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵
کد خبر : ۴۸,۱۸۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید