مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در تشریح عملکرد 5 ماهه بیان کرد:
رشد 65 درصدی تخلیه کالاهای اساسی در بندر امام خمینی(ره)
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به تخلیه بیش از 7 میلیون تن کالای اساسی در پنج ماهه سال جاری از رشد 65 درصدی آن نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) ضمن اعلام این خبر اظهار داشت:  در این مدت بیش از 8 میلیون تن انواع کالا تخلیه شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته نیز 49 درصد رشد نشان می دهد.

وی همچنین با اشاره به اهتمام این اداره کل به بهره گیری  از رویه حمل کالای داخلی از راه دریا(کاپوتاژ)، از رشد 146 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: طی مدت مذکور 80 هزار تن گندم با این روش  به دیگر بنادر جنوبی کشور جابجا شد.

عادل دریس  با اشاره به رونق  بارگیری برخی از اقلام صادراتی از جمله کالاهای متفرقه،  سیمان و انواع مواد معدنی و مصالح ساختمانی فله از رشد بارگیری  این نوع کالاها با تناژی  افزون بر 2 میلیون تن خبر داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان همچنین میزان بارگیری کالای کانتینری در 5 ماهه نخست  سال جاری  به لحاظ تناژی 368 هزار تن معادل 26 هزار TEU  برشمرد که از رشدی 12 درصدی برخوردار بوده است.

۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۷,۸۹۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید