به دنبال افزایش روند خروج کالاهای اساسی محقق شد؛
رشد 27 درصدی بارگیری کالا در انبارهای بندرامام خمینی(ره)
بارگیری کالاهای اساسی و نهاده های دامی در انبارهای مجتمع بندری امام خمینی(ره) با رشدی 27 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به بیش از 5 میلیون و 500 هزار تن رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، ایرج مدیری، معاون اموربندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان شانزدهم مردادماه سال جاری با اشاره به هم افزایی دستگاه های مرتبط در زنجیره تأمین کالا برای تسریع در خروج کالاهای اساسی از بندر و انتقال به سرزمین اصلی، بیان داشت: 5 میلیون و 500 هزار تن انواع کالای اساسی در انبارهای این مجتمع بزرگ بندری  بارگیری و ارسال شده است که نشان از رشد 27 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارد.

وی همچنین با اشاره به تخلیه 147 فروند کشتی حامل انواع کالا از جمله کالاهای اساسی  تا اواسط مردادماه سال جاری، از رشد 86 درصدی ورودی شناورهای در این مجتمع بزرگ بندری خبر داد و افزود: در بازه زمانی یاد شده، شش میلیون و 875 هزار تن کالای اساسی تخلیه شده که رشدی 72 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می دهد.

مدیری در ادامه گندم، ذرت، جو، دانه روغنی، کنجاله سویا، شکر، برنج  و روغن خوراکی را از جمله کالاهای اساسی برشمرد که در چهار ماهه سال جاری در این بندر بزرگ تجاری کشور تخلیه شده اند.

شایان یادآوری است در پی تأکیدات مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و همکاری و هم افزایی پیوسته دستگاه های مرتبط در زنجیره تأمین کالا، روند خروج کالاهای اساسی و انتقال  به درون سرزمین اصلی  از بندر امام خمینی(ره) با شتاب بیشتری دنبال می شود.

ایرج مدیری

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۱۳
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۷,۵۸۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید