تربیت نیروهای جوان برای فرماندهی کشتی های لایروب در بندرامام خمینی (ره)
برای اولین بار در بنادر کشور نخستین دوره آموزشی فرماندهی کشتی های لایروب با بهره گیری از تجربیات فرمانده پیشکسوت و با هدف تربیت نیروی های متخصص در عملیات ناوبری و لایروبی در بندرامام خمینی(ره) برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، امین موسی پور معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در این دوره آموزشی 5 نفر دانش آموخته رشته علوم دریایی که پس از موفقیت در مصاحبه علمی جذب شرکت راهبر کشتی های لایروبی شده اند، با برنامه ریزی معاونت اموردریایی و تحت نظارت اداره آموزش این اداره کل، آموزش فرماندهی لایروب های 3 هزار مترمکعبی را از فروردین ماه سال جاری آغاز کرده اند.

وی در ادامه افزود: یکی از فرماندهان بازنشسته و با تجربه کشتی های لایروب سازمان بنادر و دریانوردی طی مدت شش ماه، اصول و فنون فرماندهی این نوع کشتی ها را به فراگیران آموزش می دهد.

معاون امور دریایی با اشاره به اینکه در حال حاضر افراد معدودی از تجربه و مهارت کافی جهت فرماندهی لایروب های هاپرساکشن 3 هزار مترمکعبی برخوردار هستند، خاطر نشان کرد: اکثر فرماندهان شناورهای لایروب را کارکنان بازنشسته سازمان بنادر و دریانوری تشکیل می دهند و  از سال 1383 که این شناورها به بخش خصوصی واگذار شده است تاکنون برای آموزش و تربیت نیروی متخصص در پست فرماندهی اقدامی صورت نگرفته است.

موسی پور با اشاره به لزوم رفع چالش پیش رو در زمینه کمبود نیروهای جوان و آموزش دیده برای فرماندهی کشتی های لایروب، در تشریح جزییات این دوره آموزشی افزود: دوره ی آموزشی مذکور  به مدت  900 ساعت و بر اساس مطالب مندرج در طرح درس تایید شده به فراگیران آموزش داده می شود و خوشبختانه بازخورد بسیار مطلوب حاصل و فراگیران با علاقه مندی لازم کلیه مطالب مورد نیاز را فرا می گیرند.

 

۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۵۶
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۷,۵۱۹
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید