در جریان برگزاری مانور اطفای حریق دریایی در بندر امام خمینی(ره) انجام شد:
ارتقای آمادگی شناورهای خدماتی برای مقابله با حریق
مانور مقابله با حریق در دریا با هدف حفظ و ارتقای آمادگی عملیاتی خدمه یدک کش های آتشخوار و آماده به کاری تجهیزات اطفای حریق آن ها در بندر امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، امین موسی پور معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: ششم مرداد ماه مانور اطفای حریق دریایی به منظور چابک سازی خدمه شناور های ملکی و بررسی و حفظ آماده به کاری تجهیزات دریایی در لنگرگاه داخلی مجتمع بندری امام خمینی(ره) برگزار شد و در آن پنج فروند یدک کش آتشخوار با قدرت مانور بالا و یک فروند قایق راهنمابر تندرو شرکت کردند.

موسی پور در ادامه افزود: یدک کش های مجتمع بندری امام خمینی(ره) در حال حاضر قابلیت اطفای حریق به وسیله بیش از 50 هزار لیتر مواد خاموش کننده از نوع فوم دارند و این ظرفیت نیز در صورت نیاز به وسیله مخازن فوم سیار قابلیت ارتقا می یابد.

وی همچنین اظهار داشت: این واحد هم اکنون بروز رسانی کلیه دستورالعمل های مقابله با شرایط اضطرار دریایی را در دستورکار قرار داده و تجربیات کسب شده در این مانور ها می تواند موجب کاربردی تر شدن دستورالعمل های یاد شده شود.

۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۷,۴۵۶
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید