با هدف تسریع در روند خروج کالاهای اساسی از بندرامام خمینی(ره) شد؛
ثبت رکورد بی سابقه بارگیری بیش از 3 هزار دستگاه کامیون در یک روز
در جریان خروج کالاهای اساسی از منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) ضمن بارگیری بیش از 3 هزار دستگاه کامیون طی یک روز، رکورد بی سابقه ای در عملیات بارگیری این نوع کالا به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی، معاون اموربندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به تداوم افزایش تلاش‌ها برای تسریع در خروج حجم وسیع کالاهای اساسی که طی سه ماهه اخیر در بندر امام خمینی(ره) تخلیه شده‌اند، اظهار داشت: با همکاری دستگاه‌های ذیربط در زنجیره تأمین کالا از جمله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در زمینه‌ی جذب کامیون، بیش از 3 هزار دستگاه کامیون طی یک روز کاری جذب، بارگیری و از مجتمع بندری امام خمینی(ره) خارج گردید.

ایرج مدیری در ادامه افزود: تا پایان خردادماه سال جاری در حدود 2 میلیون و 900 هزارتن انواع کالای اساسی به وسیله کامیون به اقصی نقاط کشور حمل گردید که نشان از رشد 29 درصدی حجم محمولات در این نوع از حمل دارد.

وی همچنین میزان رشد در زمینه‌ی جذب کامیون را 23 درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با بهره‌گیری از ابزارهای تشویقی به منظور ترغیب کامیونداران برای حمل محمولات کالاهای اساسی  و ارتقای سطح همکاری بین دستگاه‌های متولی حمل و نقل، شاهد افزایش مستمر خروج کالا از طریق انواع شیوه‌های حمل و نقل از جمله حمل و نقل جاده‌ای باشیم.

یادآور می‌شود طی سه ماهه نخست سال جاری با رشدی 70 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 4 میلیون و 500 هزار تن انواع کالاهای اساسی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) تخلیه شده است که این امر هم‌افزایی بیشتر دستگاه‌های ذیربط در زنجیره تأمین کالا برای تسریع در خروج این حجم را می‌طلبد.

 

ایرج مدیری

۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۰۳
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۷,۰۴۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید