ثبت رکورد تخلیه  یک میلیون و 625 هزار  تنی  کالای اساسی  در بندر امام خمینی(ره)  طی مدت یک ماه
به دنبال افزایش ورود کشتی حامل کالاهای اساسی به بندر امام خمینی(ره) و آمادگی کامل این بندر برای تخلیه سریع کشتی ها، میزان تخلیه ماهانه از مرز یک میلیون و 625 هزار تن گذشت.

به گزارش روابط عمومی، معاون امور بندری و اقتصادی  اداره کل بنادر و دریانوردی  استان خوزستان با اشاره به افزایش تعداد شناورهای ورودی حامل کالاهای اساسی  به بندر امام خمینی(ره) طی دو ماهه نخست سال جاری بیان داشت: با توجه به ضرورت تسهیل و تسریع در پذیرش و تخلیه کشتی های حامل کالاهای اساسی مورد نیاز کشور، با اتخاذ تمهیدات لازم در بخش های تجهیزاتی و عملیاتی، این مجتمع بزرگ بندری موفق گردید رکورد بی سابقه ی تخلیه یک میلیون و 625 هزار  و 946 تن را در پایان اردیبهشت ماه جاری برجای بگذارد.

ایرج مدیری با اشاره به اینکه رکورد مذکور در طول سوابق عملیات تخلیه و بارگیری این مجتمع بندری تاکنون بی سابقه بوده است، تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی  بندری امام خمینی(ره) به عنوان یکی از دروازه های ورود کالاهای اساسی به کشور،  نقش و مسئولیت  خود را در زنجیره ی تأمین این نوع کالاها با شایستگی ایفا می نماید.

یادآور می شود رکورد پیشین مجتمع بندری امام خمینی(ره) که طی بهمن ماه سال  گذشته  به ثبت رسیده  معادل یک میلیون و 538 هزار و 175 تن بوده است.

۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۶,۸۷۷

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید