ورود نخستین محموله ترانزیتی ریلی از آسیای میانه به بندر امام خمینی(ره)
نخستین محموله ترانزیتی مازوت به وسیله ریل از آسیای میانه به وزن 2040 تن طی اردیبهشت ماه سال جاری به منظور ارسال به بازار های هدف در پایانه های نفتی مجتمع بندری امام خمینی(ره) تخلیه گردید.

به گزارش روابط عمومی، معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر بیان داشت: پایانه تخلیه و بارگیری فرآورده های نفتی بندر امام خمینی(ره) به لحاظ قرار گرفتن در مسیر کریدورهای ترانزیتی شمال- جنوب و اتصال به شبکه حمل و نقل ریلی و جاده ای در پسکرانه ی خود از مزایای قابل توجهی برای جذب ترافیک محموله های ترانزیتی نفتی برخوردار است.

ایرج مدیری تصریح کرد: با توجه به فراهم بودن شرایط لازم در بخش زیر ساخت ها و روساخت ها در پایانه  تخلیه و بارگیری فرآورده های نفتی، قابلیت لازم را در ارائه ی خدمات مطلوب به مشتریان دارد.

معاون امور بندری و اقتصادی ضمن تأکید بر اهمیت حمل و نقل ریلی در ارتباط میان ایران و کشور های آسیای میانه تصریح کرد: بنادر کشورمان می توانند با گسترش فعالیت ها در شبکه حمل و نقل ریلی از این فرصت‌‌ها و مزیت های صدور فرآورده های نفتی آسیای میانه به بازارهای مصرف جهانی و نیاز آنان به عبور محمولات خود از نزدیکترین و مقرون به صرفه ترین شبکه حمل و نقل بین المللی بهره ببرد.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های بی‌نظیر پایانه تخلیه و بارگیری فرآورده های نفتی بندر امام  خمینی(ره) در زمینه ترانزیت مواد نفتی از آمادگی این پایانه ها برای دریافت، ذخیره سازی و ارسال انواع مشتقات نفتی از طریق ریل به مقاصد بازارهای هدف خبر داد.


ترانزیت فرآورده های نفتی آسیای میانه 7
ترانزیت فرآورده های نفتی آسیای میانه 6
ترانزیت فرآورده های نفتی آسیای میانه 4
ترانزیت فرآورده های نفتی آسیای میانه 3
ترانزیت فرآورده های نفتی آسیای میانه 2
ترانزیت فرآورده های نفتی آسیای میانه 1

۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۱۴
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۶,۷۰۶

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید