رشد 35درصدی تخلیه نهاده های کشاورزی در مجتمع بندری امام خمینی(ره)
به دنبال رشد 35 درصدی تخلیه نهاده های کشاورزی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) طی فروردین ماه سال جاری، تناژ تخلیه این نوع کالاها (کالاهای اساسی) به حدود یک و نیم میلیون تن رسید.

به گزارش روابط عمومی، معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر بیان داشت: این میزان کالا که شامل جو، ذرت، کنجاله و دانه های روغنی می باشد به وسیله 25 فروند کشتی به بندر امام خمینی(ره)  انتقال و تخلیه گردید که به نسبت مدت مشابه در سال گذشته دارای رشد 35 درصدی می باشد.

ایرج مدیری در ادامه با اشاره به آمادگی و توان بالای عملیاتی این مجتمع بزرگ بندری برای پاسخ گویی به نیازهای کشوردر زمینه تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی تصریح کرد: برخورداری از تجهیزات مدرن و استراتژیک بندری جهت تخلیه و بارگیری غلات،  124باب انبار سرپوشیده بخش خصوصی و دولتی  با گنجایش 120هزار تن سیلو جهت نگهداری غلات، از جمله علل موفقیت این مجتمع بندری در این زمینه به شمار می آید.

وی همچنین دسترسی سریع مراکز صنعتی و جمعیتی کشور به بندر امام خمینی (ره) را به واسطه فاصله نزدیک و همچنین برخورداری از راه های مواصلاتی مناسب (جاده و ریل) را از جمله مزایای این بندر بزرگ تجاری به عنوان بندرکانونی تخلیه و بارگیری غلات و کالاهای اساسی کشور برای صاحبان کالا و بازرگانان عنوان نمود.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۵۶
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۶,۴۰۸

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید