در پی رشد 26 درصدی تخلیه کالای اساسی طی نه ماهه سال جاری رخ داد؛
تثبیت جایگاه بندر امام خمینی(ره) به عنوان کانون تخلیه کالای اساسی کشور
بیش از 31 میلیون و 531 هزار تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی طی نه ماهه سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی(ره) تخلیه و بارگیری شد.

به گزارش روابط عمومی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) ضمن اعلام این خبر، میزان تخلیه و بارگیری کالای غیرنفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) را بیش از  19 میلیون تن و کالای نفتی را  طی نه ماهه سال جاری در حدود 12 میلیون و 519 هزار تن برشمرد.  

عادل دریس همچنین مجتمع بزرگ بندری امام خمینی(ره) را مرز برتر ترانزیت خروجی فرآورده های نفتی کشور توصیف کرده و افزود: ترانزیت فرآورده های نفتی در بندرامام خمینی(ره) با 10 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به  حدود 2 میلیون تن رسیده است.

وی با اشاره به تخلیه بیش از 8 میلیون و 749  هزار تن انواع کالاهای اساسی از جمله خوراک دام و نهاده کشاورزی طی مدت مذکور  از رشد  26 درصدی تخلیه این نوع کالا خبر داده و تحقق این امر را دال بر آمادگی و توانایی این بندر بزرگ تجاری در خدمات رسانی به شناورهای پهن پیکر و فله بر با حداکثر توان و سرعت عنوان کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) برخورداری از مزیت کوتاهی مسافت با مراکز بزرگ جمعیتی و مصرفی در نیمه غربی کشور و بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و آماده به کار و کارآمدی توان نیروهای عملیاتی برای تحقق نرخ سرعت تخلیه مطلوب را از عوامل و علل تقویت جایگاه این بندر بزرگ تجاری در تخلیه و بارگیری کالای های اساسی دانست.

عادل دریس با اشاره  به اهتمام دولت به تقویت و رونق صادرات غیرنفتی و پیشگامی این مجتمع بندری در ایجاد تسهیلات و حمایت از صادرکنندگان کالای غیر نفتی اظهار داشت: در پی ایجاد تمهیدات عملیاتی لازم در این مجتمع بندری صادرات کلینکر با 88 درصد رشد به بیش از  یک میلیون و 618 هزار تن  رسید.

یادآور می شود منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با مساحتی معادل 11044 هکتار واقع در شمال غربی خلیج فارس با ظرفیت سالانه 50 میلیون تن نقش مهمی را در زنجیره تأمین کالا و بازرگانی دریایی کشور ایفا می نماید. 

تخلیه غلات 2

۱۹ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۳۶
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۴,۹۶۸

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید