سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

اخبار

موفقیتی دیگر توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندرامام خمینی(ره)؛

نجات جان سه صیاد خوزستانی در آب های خورموسی

نجات جان سه صیاد خوزستانی در آب های خورموسی
بر اثر اقدام سریع مرکز جستجو و نجات دریایی بندرامام خمینی(ره) (MRCC) ، سه نفر صیاد در آب های خور موسی از خطر غرق شدگی نجات یافتند.

به گزارش روابط عمومی، معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: سه صیاد خوزستانی به وسیله یک فروند قایق پس از عزیمت به دریا از مبدأ بندرماهشهر بامداد مورخ پنجم آبان ماه سال جاری، گرفتار طوفان دریایی و  وزش باد شدید با شدت 35 گره دریایی می شوند.

امین موسی پور در ادامه افزود: این شناور که فاقد تجهیزات مخابراتی دریایی بود و امکان مخابره و ارسال پیام درخواست کمک نداشت بر اثر واژگونی قایق سرنشینان آن در آب افتاده و  بر اثر کشش آب جزر به سمت بندر امام خمینی(ره) حرکت نموده و پس مشاهده آنان توسط خدمه ی لایروب هویزه، موضوع به مرکز جستجو و نجات دریایی بندرامام خمینی(ره) مخابره می شود.

معاون امور دریایی تصریح کرد: پس از دریافت پیام کمک، نسبت به گسیل شناورهای جستجو و نجات و تقسیم منطقه برای بررسی و جستجوی دقیق تر اقدام گردید و سرانجام با همکاری دیگر شناورهای خدماتی، سه نفر صیاد مضطر توسط شناورهای ناجی 7 و هادی 7  پیدا و به خشکی منتقل می شوند.

وی خاطرنشان ساخت: باتوجه به آغاز فصل پاییز و شروع توفان های لحظه ای، این دومین اقدام به هنگام و موفقیت آمیز مرکز جستجو نجات دریایی بندرامام خمینی(ره) برای نجات دریانوردان از خطر غرق شدگی  طی دو هفته ی اخیر به شمار می آید.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: مرکز جستجو و نجات دریایی بندرامام خمینی(ره) با برخورداری از تجهیزات پیشرفته مخابراتی و شناورهای آماده به کار در طول شبانه روز به پایش حوزه استحفاظی دریایی خود از  سواحل بحرکان تا اروند رود پرداخته و آماده اماد و نجات  دریانوردان مضطر در دریا می باشد.

امین موسی پور

۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۷:۵۴
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۳۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید