سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

اخبار

افق روشن توسعه و اشتغال در بندر امام خمینی(ره) با تهیه و اجرای طرح های گردشگری ساحلی و دریایی

افق روشن توسعه و اشتغال در بندر امام خمینی(ره) با تهیه و اجرای طرح های گردشگری ساحلی و دریایی
طرح های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دریایی استان خوزستان به همت معاونت امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی این استان با هدف توسعه گردشگری ساحلی و دریایی تهیه و تدوین شده است.

          به گزارش روابط عمومی، معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به رویکرد اخیر دولت در خصوص توسعه فعالیت های گردشگری و ایرانگردی و همچنین  توجه ویژه استاندار و مقامات مسئول استانی به بسترسازی و توسعه فعالیت های مذکور بیان داشت: بر این اساس مطالعات گسترده ای به منظور شناسایی توانمندی ها و جاذبه های بالفعل و بالقوه گردشگری دریایی در حوزه دریایی تحت نظارت بندر امام خمینی(ره) توسط کارشناسان بخش دریایی صورت پذیرفت که منجر به تهیه بسته های پیشنهادی، جهت جذب سرمایه گذاران فعال و علاقه مند در حوزه گردشگری دریایی گردید.

امین موسی پور در ادامه افزود: به همین منظور جلسات هماهنگی با اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بندر ماهشهر به عنوان متولی این امر انجام و تعاملات لازم جهت پیشبرد اهداف تعیین شده صورت پذیرفت.

وی در تشریح اهداف و دستاوردهای این طرح ها، ایجاد اشتغال و شکوفایی اقتصادی منطقه، اشاعه فرهنگ دریایی، معرفی جاذبه ها و جغرافیای منحصر به فرد خور موسی و فراهم نمودن زمینه های جذب توریست های داخلی و خارجی و در نتیجه سرمایه گذاری پایدار را از اهم این اهداف برشمرد.

یادآور می شود استان خوزستان با برخورداری از یک هزار و ۱۸۶ کیلومتر ساحل و ۷ بندر بزرگ و کوچک، از جمله استان های ساحلی و برخوردار از ظرفیت های گردشگری دریایی و آبی کشور به شمار می آید که این ظرفیت مهم از دیرباز مورد توجه گردشگران بوده است.

امین موسی پور

۱۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۷۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید