سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

اخبار

طی شش ماهه نخست سال جاری محقق گردید:

رشد صادرات کالاهای غیر نفتی در بندرامام خمینی(ره)

رشد صادرات کالاهای غیر نفتی در بندرامام خمینی(ره)
بارگیری و صادرات کالاهای غیرنفتی از مجتمع بندری امام خمینی(ره) با افزایش 4 درصدی نسبت به شش ماهه سال قبل به بیش از 5 میلیون و 508 هزار تن رسید.

   به گزارش روابط عمومی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اشاره به تخلیه و بارگیری بیش از 21 میلیون تن انواع کالا طی نیمه نخست سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی(ره) اظهار داشت: به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی و با هدف حمایت از تولید داخلی در جریان رقابت در تجارت بین المللی، شاهد رشد صادرات کالاهای غیز نفتی از منطقه ویژه اقتصادی  بندرامام خمینی(ره)  بوده ایم که از رشد 4 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل برخوردار بوده است.

عادل دریس  با اشاره به میزان رشد صادرات غیرنفتی 5 میلیون و 500 هزار تن طی شش ماهه نخست سال جاری، خاطر نشان ساخت: طی این همین مدت عملیات کابوتاژ با رشدی حدود 25 درصد به بیش از 381 هزار تن رسید.

وی همچنین از رشد 33 درصدی تردد شناورهای زیر هزار تن طی مدت مذکور  خبر داد و ارائه خدمات دریایی و بندری به موقع و با کیفیت مطلوب را از اهم دلایل جذب بیشتر شناورهای ورودی و در نتیجه رضایتمندی صاحبان کالا عنوان کرد.

یادآور می شود منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با ظرفیت سالانه ۵۵ میلیون تن و برخورداری از ۱۱۰۴۴هکتار وسعت، برخورداری از مزیت های اتصال به شبکه های جاده ای و راه آهن سراسری و پایانه های  اختصاصی کالا و تجهیزات پیشرفته و مجهز، بزرگترین بندر تجاری کشور است که نقش مهمی در تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی ایفا می نماید.

۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۳۶
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۴۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید