شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

اخبار

به همت راهنمایان تلاشگر بندر امام خمینی(ره) محقق شد؛

هدایت ایمن و بدون وقفه کشتی فاقد تجهیزات مسیریابی در کانال خور موسی

هدایت ایمن و بدون وقفه کشتی فاقد تجهیزات مسیریابی در کانال خور موسی
به همت راهنمایان دریایی مجتمع بندری امام خمینی(ره) یک فروند شناور اقیانوس پیما به طول 190 متر که دچار نقص فنی در تجهیزات ناوبری شده بود، تحت شرایط ایمن هدایت و پهلو دهی شد.

به گزارش روابط عمومی، معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت:  شناور مذکور دوازدهم تیر ماه سال جاری هنگام ورود به آب های شمال خلیج فارس در سیستم های مسیریابی خود که شامل قطب نمای الکتریکی و مغناطیسی بود، دچار نقص فنی گردید  به گونه ای که کاملاً قابلیت مسیریابی و تعیین زاویه حرکت خود را از دست داد.

موسی پور در ادامه افزود: پیرو تقاضای انتقال این شناور به اسکله های مجتمع بندری امام خمینی(ره)، فرآیند هدایت و پهلودهی کشتی با استفاده از تخصص، تجربه و توانمندی راهنمایان ارشد این اداره کل، بدون هرگونه وقفه و اختلال در عملیات جاری بندر صورت پذیرفت.

یادآور می شود آبراه خور موسی که بندر امام خمینی(ره)  را به آب های خلیج فارس متصل می نماید با طولی معادل 80 کیلومتر، سالانه پذیرای بیش از 2000 فروند شناور اقیانوس پیما حامل کالاهای نفتی، گازی و شیمیایی می باشد که به دلیل وجود شماری از مغروقه های باقی مانده از جنگ تحمیلی و نیز عرض کم آبراه از حساسیت و اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

 

هدایت کشتی

۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۲۸
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۲۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید