شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

اخبار

طی سه ماهه نخست سال جاری محقق شد؛

شکوفایی رشد بارگیری کالاهای غیر نفتی در بندرامام خمینی(ره)

شکوفایی رشد بارگیری کالاهای غیر نفتی در بندرامام خمینی(ره)
در پی بارگیری بیش از 2 میلیون و 700 هزار تن انواع کالاهای غیرنفتی طی سه ماه نخست سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی(ره)، رشد بارگیری این نوع کالا به 63 درصد رسید.

به گزارش روابط عمومی، معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت:به دنبال استقبال روزافزون بازرگانان و صاحبان کالا برای صادرات کالاهای خود از مبدأ بندرامام خمینی(ره)، بارگیری گروه های کالایی مواد معدنی، غلات، شمش آهن، میلگرد، سیمان فله، کلینگر خاکستری و نگلات ویژه از رشدکم سابقه ای برخوردار بودند.

مدیری با اشاره به رویکرد دولت خدمتگزار برای تحقق اقتصاد مقاومتی بیان داشت: گروه های کالایی مذکور طی 82 فروند کشتی با بهره گیری از زیرساخت های مهیا و امکانات و تجهیزات پیشرفته این مجتمع بزرگ بندری به کشورهای مقصد بارگیری و ارسال شدند.

وی همچنین اظهار داشت: اتصال این بندر به پسکرانه های وسیع در نیمه غربی کشور، مراکز صنعتی و جمعیتی از طریق بزرگراه و راه آهن سراسری موجب شده که بهره گیری از این بندر بزرگ تجاری برای صادرات کالا بیش از پیش مورد توجه صاحبان کالا و بازرگانان قرار بگیرد.

یادآور می شود منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با ظرفیت سالانه ۵۵ میلیون تن و برخورداری از 11044هکتار وسعت، برخورداری از مزیت های اتصال به شبکه های جاده ای و راه آهن سراسری و پایانه های  اختصاصی کالا و تجهیزات پیشرفته و مجهز، بزرگترین بندر تجاری کشور است که نقش مهمی در تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی ایفا می نماید.

تخلیه و بارگیری #96

۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۱۱
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳۰۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید