شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

اخبار

به دنبال هم افزایی مدیران راه آهن و اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان محقق شد

رشد شتابنده حمل و نقل ریلی در بندرامام خمینی(ره)

رشد شتابنده حمل و نقل ریلی در بندرامام خمینی(ره)
با جابجایی بیش از 506 هزار تن انواع کالا از طریق حمل و نقل ریلی طی دو ماهه نخست سال جاری، 4 درصد رشد در عملکرد ریلی بندرامام خمینی(ره) نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی، معاون امور بندری و اقتصادی  اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به هم افزایی روز افزون راه آهن جنوب  و این اداره کل با هدف تسریع در روند بارگیری و خروج کالا و  همچنین جلب رضایت صاحبان کالا و مشتریان اظهار داشت: ضمن اتخاذ تمهیدات ویژه از جمله افزودن سکوهای متعدد بارگیری به واگن در سایت های اختصاصی و انبارها، افزایش تعداد واگن ها و اتخاذ تسهیلات مدیریتی در این حوزه، میزان بارگیری کالا در گروه های کالایی غلات، آهن آلات و مواد نفتی  به رشد 15درصدی رسید.

مدیری در ادامه افزود: طی مدت دو ماهه نخست سال جاری، در  گروه کالایی غلات با 93 هزار و 697 تن ، گروه کالایی آهن آلات با  376 هزار و 567 تن و گروه کالایی مواد نفتی که مشتمل بر انواع فرآورده های نفتی  است با  35 هزار و 757 تن از طریق حمل و نقل  ریلی انجام پذیرفته، که نشان از رشد شتابنده در حوزه حمل و نقل ریلی  طی دو ماهه نخست  سال جاری دارد.

وی در ادامه افزود: جابجایی این میزان کالا از طریق ریل، 11درصد از سهم عملکرد تخلیه و بارگیری انواع کالا در مجتمع بندرامام خمینی(ره)  را تشکیل  می دهد.

یادآور می شود مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی  طی مدت اخیر ضمن بررسی راهکارهای عملیاتی ویژه، موفق به اتخاذ تدابیر لازم برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) شدند.

 حمل و نقل ریلی در بندرامام خمینی

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۲۲
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳۳۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید