جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

اخبار

تخلیه و بارگیری بیش از 46 میلیون تن کالا در بنادر خوزستان طی دوازدهه ماهه سال جاری

تخلیه و بارگیری بیش از 46 میلیون تن کالا در بنادر خوزستان  طی دوازدهه  ماهه سال جاری
تخلیه و بارگیری انواع کالا تا اواخر دوازده ماهه سال جاری در بنادر استان خوزستان با 5 درصد رشد از مرز 46 میلیون تن گذشت.

به گزارش روابط عمومی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به تخلیه و بارگیری بیش از 46 میلیون تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی طی بازه ی زمانی مذکور در بنادر امام خمینی(ره)، خرمشهر و آبادان، میزان تخلیه و بارگیری انواع کالاهای غیرنفتی را بالغ بر 28 میلیون و 217هزار و 628 تن عنوان کرد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 6 درصد رشد را نشان می دهد.

دریس، همچنین میزان تخلیه و بارگیریکالاهای نفتی طی این بازه زمانی را  بیش از 17 میلیون و  876هزار و 378 تن عنوان نمود که از رشد 3 درصدی نسبت به مدت مشابه برخوردار بوده است.

 

رشد فزاینده حجم مبالادت ترانزیتی در بندر امام خمینی(ره)

مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اشاره به جایگاه برتر این مجتمع بزرگ بندری در ترانزیت فرآورده های نفتی در سطح کشور، بیان داشت: با ترانزیت بیش از 2 میلیون و 357 هزار و 932 تن انواع فرآورده های نفتی از مرز دریایی این مجتمع بندری، میزان ترانزیت این محمولات با رشد 49 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رسیده است که این موضوع نشان از وجود زیرساخت ها و تجهیزات پیشرفته در پایانه های نفتی  این مجتمع بندری برای پذیرش محموله های ترانزیتی فرآورده های نفتی از کشور همسایه دارد.

 

رونق تخلیه و بارگیری کالاهای  کانتینری  در بنادر خوزستان

دریس با اشاره به رشد پیوسته تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری در بنادر امام خمینی(ره) و خرمشهر که  به دنبال فعالیت خطوط کشتیرانی کانتینری در این بنادرحاصل شده، از رشد یک درصدی جابجایی کالاهای کانتینری به میزان  200 هزار و 838 TEU در پایانه های کانتینری مجهز  بنادر مذکور خبر داد.

 

فعالیت پیشرفته ترین پایانه مسافری در استان خوزستان

وی در ادامه با اشاره به فعالیت مجهزترین پایانه مسافری دریایی در بندر خرمشهر بیان داشت: با جابجایی افزون بر 234 هزار و 967 نفر از این مرز دریایی، مسافرت در این بندر نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 20 درصد را رشد نشان می دهد.

یادآور می شود بنادر استان خوزستان با ظرفیت سالانه 56 میلیون در شمالی ترین نقاط دسترسی خلیج فارس واقع شده اند و از مزیت کوتاهی فاصله با پایتخت و شهرهای بزرگ کشور در نیمه غربی کشور برخوردارند.

۲۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۴۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید