جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

اخبار

تداوم کسب رکوردهای جدید تخلیه روزانه

ثبت رکورد جدید تخلیه روزانه بیش از ۸۰هزار تن کالا در بندرامام خمینی(ره)

ثبت رکورد جدید تخلیه روزانه بیش از ۸۰هزار تن کالا در بندرامام خمینی(ره)
رکورد روزانه جدید تخلیه همزمان هفت فروند کشتی به میزان ۸۰ هزار و ۲۰۴ تن، طی اسفندماه سال جاری در ادامه تلاش عوامل عملیاتی مجتمع بندری امام خمینی(ره) برای افزایش سرعت ارائه خدمات تخلیه و بارگیری به صاحبان کالا به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی، معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: به دنبال ارتقای آمادگی بکار تجهیزات پیشرفته و پرقدرت تخلیه و بارگیری و با بهره گیری از مشارکت بخش خصوصی توانمند، این رکورد کم نظیر در تخلیه همزمان ۷ فروند کشتی از جمله ۴ فروند کشتی حامل غلات، ۲ فروند حامل دانه های روغنی و یک فروند آهن آلات طی یک روزکاری محقق شده است.

 ایرج مدیری در تشریح عوامل موفقیت نیل به این رکورد تازه عملیاتی بیان داشت: برنامه ریزی و نظارت مداوم توسط کارشناسان بندری این اداره کل، تعیین کوتاه ترین مسیر تردد کامیون ها از اسکله به سمت انبارها و محوطه های نگهداری کالا، حفظ وارتقاء توان عملیاتی، تأمین تجهیزات لازم و مناسب با مشارکت بخش خصوصی و آمادگی به کار تجهیزات استراتژیک را از عوامل تأثیرگذار در کسب متوالی رکوردهای تازه عملیاتی در این مجتمع بزرگ بندری  به شمار می آیند.

وی همچنین خاطر نشان ساخت: در جریان تخلیه همزمان این ۷ هفت فروند کشتی از ۱۷ تجهیز پیشرفته و پرقدرت مشتمل بر ۲ دستگاه آنلودر، ۸ دستگاه مکنده و ۷ دستگاه جرثقیل ۱۴۰ تنی بهره گرفته شد و به دنبال افزایش نرخ تخلیه این محمولات، زمینه ی مناسب برای تحقق این رکورد جدید فراهم و و رکورد قبلی تخلیه روزانه به میزان  ۷۸ هزار و ۱۶ تن با افزایش قابل توجهی به میزان  ۲۱۸۸ تن بهبود یافت.

معاون امور بندری و اقتصادی این اداره کل تصریح کرد:  منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به عنوان کانون تخلیه و بارگیری غلات در کشور، افزایش راندمان تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از جمله غلات را به عنوان یکی از اهم اهداف خود طی سال های اخیر دنبال نموده است.

شایان یادآوری است مجتمع بندری امام خمینی(ره) از لحاظ نزدیکی به قطب های جمعیتی، صنعتی و بازرگانی، نقش مهمی در واردات کالاهای اساسی دارد و سالانه حدود  ۷۵ درصد از کالاهای اساسی در این بندر بزرگ تجاری تخلیه و بارگیری می گردد.

۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۸:۰۵
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۶۶

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید