سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار بندر امام خمینی (ره)

قدردانی استاندار خوزستان از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان
به پاس مشارکت شایسته در دومین سفر ریاست جمهوری به استان خوزستان:
علی‌اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان با اهدای لوح سپاس از مشارکت شایسته اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در جریان سفر دوم ریاست جمهوری قدردانی کرد.
به‌آب‌اندازی  دو فروند شناور استراتژیک پس از انجام تعمیرات اساسی  در داک یارد بندرامام خمینی(ره)
با اتکاء بر توان متخصصان داخلی انجام شد؛
فرآیند تعمیرات زیرآبی دو فروند شناور خدماتی بویه‌گذار مهر و یدک‌کش خلیج فارس۲ در داک یارد بندر امام خمینی(ره) با اتکاء بر توان متخصصان بومی با موفقیت به اتمام رسید.
تخلیه نزدیک به دو میلیون تن کالای اساسی / افزایش 100 درصدی ذخایر روغن خوراکی، جو و شکر در مخازن و انبارهای بندرامام خمینی(ره)
‏‎طی دو ماهه سال جاری انجام شد؛
در ۲ ماهه نخست سال جاری نزدیک به دو میلیون تن کالای از ۳۱ فروند کشتی در بندرامام‌خمینی(ره) تخلیه شد که میزان تخلیه ذرت رشد ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.
استقرار یک فروند شناور خدماتی دریافت مواد زائد و پسماند کشتی‌ها در لنگرگاه خارجی بندر امام خمینی(ره)
برای نخستین بار و با هدف عمل به الزامات بین‌المللی دریایی انجام شد؛
برای نخستین بار یک فروند شناور خدماتی به منظوردریافت مواد زائد پسماند از کشتی‌ها در لنگرگاه خارجی بندر امام خمینی(ره) با هدف عمل به الزامات سازمانی و بین‌المللی دریایی و حفظ محیط زیست دریایی مستقر شد.
تصویربرداری فیلم سینمایی" یک تکه جان" در مجتمع بندری امام خمینی(ره) / روایت سال‌های دفاع مقدس در جشنواره‌های معتبر داخلی و
با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان انجام شد؛
فیلم کوتاه سینمایی یک تکه جان با موضوع روایت سال‌های آغازین دفاع مقدس با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در مجتمع بندری امام خمینی(ره) تولید شد.
دومین جشنواره شعر استانی عصای سفید در بندر امام خمینی(ره) برگزار شد
همزمان با آغاز دهه کرامت و با مشارکت اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان
همزمان با آغاز دهه کرامت جشنواره شعر استانی عصای سفید ویژه نابینایان با مشارکت اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در سالن اجتماعات مجتمع آموزشی پژوهشی خلیج فارس این اداره کل برگزار شد.
آغاز فرآیند ارزیابی شاخص‌های عملکردی HSE و ایمنی حریق در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)
در نشستی با حضور مدیر کل،نمایندگان سازمان بنادر و دریانوردی و کارشناسان HSE شرکت‌های بخش خصوصی انجام شد:
جلسه افتتاحیه ارزیابی شاخص‌های HSE و ایمنی حریق منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) در سال 1401 با حضور تیم ارزیاب از ستاد و بنادر سی‌ام اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.
پیشرفت ١٣ درصدی احداث پایانه مکانیزه غلات شماره ٣ مجتمع بندری امام خمینی(ره)
با از سرگیری عملیات اجرایی پروژه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شد؛
با از سرگیری عملیات اجرایی احداث پایانه مکانیزه شماره ٣ غلات بندر امام خمینی(ره)، پیشرفت فیزیکی این پروژه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به ١٣ درصد رسید.
بهره‌برداری از دو ایستگاه مکانیزه ویژه‌ی خنکاران در اسکله‌های مجتمع بندری امام خمینی(ره)
با هدف ارتقاء شرایط رفاهی کارگران خنکار مجتمع بندری امام خمینی(ره) دو ایستگاه استراحت مکانیزه ویژه خنکاران در اسکله‌های این مجتمع بندری جانمایی، تجهیز و استراحگاه آنان نیز ساماندهی شد.
بررسی راهکارهای توسعه صادرات و ارائه خدمات مطلوب به فعالان اقتصادی
در دیدار مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با مدیرکل صمت خوزستان مطرح شد‌‌‌؛
بهروز آقائی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در دیدار با حمیدرضا فلاح مدیر کل صمت استان خوزستان با اشاره به هم‌افزایی و افزایش همکاری بین‌بخشی برای تحقق شعار سال جاری، راهکارهای توسعه صادرات به منظور رونق فعالیت‌های تجاری در بنادر را بررسی کرد.
اعلام آمادگی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) برای توسعه فرصت‌های همکاری با صنایع تولیدی پتروشیمی
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان خبر داد:
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در دیدار با سعید صادقی مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر با اشاره به توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و تسهیلات منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) از آمادگی این بندر برای توسعه فرصت‌های همکاری با صنایع تولیدی در راستای تحقق شعار سال جاری خبر داد.
تداوم روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر امام خمینی(ره)
با پهلوگیری همزمان 4 فروند کشتی حامل کالای اساسی انجام شد؛
در ادامه تسریع در روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی، چهار فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در کمتر از ۲۴ ساعت به طور همزمان در اسکله‌های غلات بندر امام خمینی(ره) پهلو دهی و تخلیه آنها آغاز شد.
نزدیک به پنج میلیون تن کالا در بندر امام خمینی(ره) تخلیه و بارگیری شد
از ابتدای امسال تا بیستم اردیبهشت ماه سال جاری؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، بندر امام خمینی(ره) را یکی از مهم‌ترین بنادر تجاری کشور عنوان کرد و گفت: از ابتدای امسال تا بیستم اردیبهشت ماه سال جاری چهار میلیون و 729 هزار تن انواع کالا در این بندر تخلیه و بارگیری شد.
تخلیه نخستین محموله ریلی کلینگر سیمان خاکستری در بندر امام خمینی(ره)
با هدف جذب کالا و بهره‌گیری از حمل و نقل چند وجهی انجام شد:
نخستین محموله ریلی کلینگر سیمان خاکستری شامل ده دستگاه واگن به وزن 3 هزار و پانصد تن به منظور ارسال به کشورهای مقصد در بندر امام خمینی(ره) تخلیه شد.
ظرفیت خالی مجتمع بندری امام خمینی(ره) آماده پذیرش کالاهای اساسی کشور/ضرورت هم‌افزایی دستگاههای متولی برای تسریع در روند خروج
در جریان بازدید مدیرکل حوزه ریاست، حقوقی و ارزیابی عملکرد سازمان دامپزشکی کشور از بندر امام خمینی(ره) تأکید شد:
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در جریان بازدید منصور بنیاب مدیرکل حوزه ریاست، حقوقی و ارزیابی عملکرد سازمان دامپزشکی کشور و ناصر عسکری‌فرد مدیر کل دامپزشکی خوزستان از مجتمع بندری امام خمینی(ره)، ضمن اشاره به برخورداری این بندر از ظرفیت‌های تجهیزاتی و انبارشی برای تخلیه و نگهداری کالاهای اساسی، بر لزوم هم‌افزایی دستگاه‌های ذیربط برای تسریع در خروج کالا تأکید کرد.
ارائه شفاهی مقاله علمی-کاربردی توسط کارشناس سواحل اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در چهاردهمین همایش بین المللی
با هدف مشارکت علمی و تبادل تجارب انجام شد؛
در جریان برگزاری چهاردهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی(ICOPMAS) یونس اسکندری گله کارشناس سواحل اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با ارائه شفاهی مقاله‌ا‌ی علمی و کاربردی در این همایش مشارکت کرد.
بازدید اساتید و دانشجویان دوره دافوس ارتش جمهوری اسلامی از مجتمع بندری امام خمینی(ره)
با هدف همکاری‌ با مراکز علمی و دانشگاهی کشور انجام شد:
در ادامه همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با مراکز علمی و دانشگاه های کشور، اساتید و دانشجویان دوره 33 دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی(دافوس) از فرآیندهای عملیاتی، تأسیسات و سازه‌های دریایی و کشتی‌های مستقر در مجتمع بندری امام خمینی(ره) بازدید کردند.
امکان بهره‌گیری تفریحی و ورزشی از ظرفیت‌های ساحلی استان خوزستان بررسی شد
در نشست مشترک امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی و فدراسیون نجات غریق و غواصی خوزستان مطرح شد:
ایجاد بستر مهیا برای گردشگری دریایی، تفریحی و ورزش‌های آبی با هدف توسعه کسب و کارهای جدید دریایی در نشست مشترک معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مسئولان فدراسیون نجات غریق و غواصی استان خوزستان بررسی شد.
قدردانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان
در جریان برگزاری اردوی معارف جنگ دانشجویان دانشکده‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی امیردریادار شهرام ایرانی با اهدای لوح یادبود از همکاری بهروز آقائی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در برگزاری منظم و هماهنگ این اردوی دو روزه قدردانی کرد.
پیمان دسته‌جمعی تکمیل بیمه و پرداخت به هنگام حقوق و دستمزد کارگران خنکار منعقد شد
در آیینی با حضور مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی:
پیمان دسته جمعی در قالب تفاهم‌نامه‌ای بین انجمن‌های صنفی کارفرمایان و کارگران تخلیه و بارگیری کشتی‌ها با موضوع تکمیل بیمه و پرداخت به‌هنگام حقوق و دستمزد کارگران خنکار منعقد گردید.
صفحه ۱ از ۱۴۶