شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸
 

اخبار بندر امام خمینی (ره)

پیکر شهید حاج علی قاسمی  تشییع و در گلزار شدا آرام گرفت
در مراسم باشکوهی و در فضایی آکنده از حزن و اندوه
پیکر مطهر شهید حاج علی قاسمی از جانبازان سرافراز دوران دفاع مقدس بر دوش مردم قدرشناس شهر بندر امام خمینی(ره) و کارکنان منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) تشییع و در جوار همرزمان شهیدش به خاک سپرده شد.
جامعه بندری خوزستان هیچگاه یاد و خاطره شهدای خود را  فراموش نمی کند
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در پیامی به مناسبت شهادت حاج علی قاسمی بیان داشت؛
عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در پیامی به مناسبت شهادت جانباز سرافراز شهیدعلی قاسمی ضمن تبریک و تسلیت شهادت ایشان به خانواده و همکارانش در جامعه بندری، آن شهید سعید را اسوه ای از صبر، شکیبایی و رضایت به مقدرات الهی توصیف کرد. متن پیام به شرح ذیل است؛
اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان همچنان در رتبه اول ارزیابی عملکرد آموزشی
برای سومین سال متوالی محقق شد؛
اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان رتبه‌ی نخست را بین دستگاه های اجرایی استان در ارزیابی عملکرد آموزشی و توسعه منابع انسانی به دست آورد.
توزیع متوازن ترافیک کالاهای اساسی در بنادر کشور
در بازدید قائم مقام وزیر صمت از بندر امام خمینی(ره) مطرح شد؛
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در بازدید خود از بندر امام خمینی(ره) با اشاره به همگرایی و هماهنگی دستگاه های مرتبط در زنجیره‌ی تأمین کالا، بر توزیع متوازن کالاهای اساسی در بنادر کشور و بهره‌ گیری از ظرفیت های آنها تأکید کرد.
اتخاذ تمهیدات ویژه برای تسریع خروج کالا از بندر امام خمینی(ره)
با ورود انبوه کشتی های حامل انواع کالاهای اساسی طی نه ماهه سال جاری به بندر امام خمینی(ره)، تمهیدات مهمی از قبیل اصلاح فرآیندهای صدور مجوزهای بازرسی، بهداشتی، قرنطیه نباتی و گمرکی، هم افزایی در تأمین ناوگان های ریلی و جاده ای و افزایش درصد آماده به کاری تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری برای تسریع در خروج کالا اتخاذ شد.
سردار سلیمانی در جبهه فتح و نصرت الهی به آرزوی دیرینه خود نائل شد
پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به مناسبت شهادت سردار سلیمانی؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در پی شهادت سرادر سپهبد حاج قاسم سلیمانی در پیامی ضمن اشاره به مجاهدت های این بزرگمرد جبهه مقاومت، شهادت ایشان را فوز عظیم و پاداش بزرگ خداوند به وی عنوان کرد. مشروح پیام وی به شرح ذیل است؛
رشد 31 درصدی تخلیه کالاهای اساسی  در بندر امام خمینی(ره)
در نه ماهه سال جاری رخ داد؛
تخلیه و بارگیری انواع کالاهای اساسی در بندر امام خمینی(ره) در نه ماهه سال جاری با 31 درصد رشد به بیش از 12 میلیون تن رسید.
تعمیرات اساسی سامانه رادیویی برد‌بلند در بندر امام خمینی(ره)
با اتکا بر دانش و توان متخصصان داخلی انجام شد؛
عملیات تعمیرات تخصصی و پیچیده‌ی سامانه رادیویی بردبلند HF با اتکا بر دانش و توان متخصصان داخلی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به سرانجام رسید و در مدار بهره برداری کامل قرار گرفت.
ارتقای سطح کیفی ارتباطات رادیویی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر امام خمینی(ره)
با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی و اتکا به توان داخلی انجام شد؛
سطح کیفی ارتباطات رادیویی باند VHFمرکز جستجو و نجات دریایی MRCC منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با بهره‌گیری از ظرفیت موجود در سکوهای سه گانه سامانه کنترل ترافیک دریایی و متخصصان توانمند داخلی ارتقا یافته و محدوده تحت پوشش این باند در شمال خلیج فارس گسترش یافت.
تجلیل از بازنشستگان ورزشکار بندر امام خمینی(ره)
در آیینی با حضور رئیس صندوق بازنشستگی سازمان بنادر و دریانوردی انجام شد؛
در آیینی از 21 بازنشسته ورزشکار که در مسابقات ورزشی بازنشستگان بنادر کشور با کسب مدل های رنگارنگ برای منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) افتخار آفریدند، تجلیل شد.
یلدایی ماندگار در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)
در آستانه‌ی شب یلدا و با هدف کمک به مستمندان برگزار شد؛
جشنواره خیریه پخت و فروش غذاهای خانگی «یلدایی ماندگار» با هدف جمع آوری عواید حاصل از آن برای حمایت از خانواده های بی بضاعت و مستمند در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) برگزار شد.
تقدیر وزیر راه و شهرسازی از مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان
به مناسبت روز ملی حمل و نقل انجام شد؛
وزیر راه و شهرسازی با اهدای لوح سپاس از تلاش‌های مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در هم افزایی برای تسریع در خروج کالاهای اساسی تقدیر کرد.
تقدیر از 18 پژوهشگر و پیشنهاد دهنده برتر اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان
به مناسبت هفته پژوهش و فناوری انجام شد؛
همزمان با هفته پژوهش و فناوری و به منظور تقدیر از فعالان در حوزه ی پژوهش و فناوری، از 18 پژوهشگر و پیشنهاد دهنده برتر اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان تقدیر شد.
حضور پربار بندر امام خمینی(ره) در نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته
بندر امام خمینی(ره) با ارائه تازه‌ترین دستاوردهای فنی خود در چهارمین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته همزمان با پنجمین نمایشگاه بین المللی دریایی و صنایع فراساحلی جمهوری اسلامی ایران توانمندی‌های خود را در این عرصه‌ها در معرض دید عموم قرار داد.
یک ایستگاه دیگر به مجموعه ایستگاه‌های توزین مجتمع بندری امام خمینی(ره) افزوده شد
یک دستگاه توزین با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی به منظور افزایش خدمات توزین واگن‌ها در مجتمع بندری امام خمینی(ره) افزوده شد.
زمینه‌های فعالیت‌های اقتصادی در سواحل خوزستان فراهم می‌شود
در کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان خوزستان مطرح شد؛
در آخرین نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان خوزستان بر تسهیل فعالیت سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در زمینه های پرورش ماهی در قفس، گردشگری دریایی و سوخت‌رسانی به شناورها تأکید شد.
ارتقای آمادگی دانش آموزان مجتمع مدارس غیرانتفاعی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در برابر زلزله
دانش آموزان مدارس مجتمع مدارس غیرانتفاعی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در جریان مانور آمادگی در برابر زلزله شیوه‌های پناه‌گیری و حفاظت از جان خود را آموختند.
مانور ترکیبی اطفای حریق دریایی، جستجو و نجات و کنترل خسارت در شب
با هدف ارتقای آمادگی برای مقابله با شرایط اضطراری در بندر امام خمینی(ره) برگزار شد؛
نخستین مانور ترکیبی اطفای حریق، جستجو و نجات دریایی در شب با شرکت 9 فروند شناور به منظور ارتقای سطح آمادگی برای مقابله با شرایط اضطرار دریایی در بندر امام خمینی(ره) برگزار شد.
بندرامام خمینی(ره) قهرمان مسابقات قایقرانی بنادر خوزستان
تیم قایقرانی بندرامام خمینی(ره)در اولین دوره مسابقات قهرمانی قایقرانی بنادر خوزستان با کسب 444 امتیاز به رتبه نخست این مسابقات دست یافت.
افزایش 26 درصدی بارگیری کالای کانتینری صادراتی در بندر امام خمینی(ره)
طی هفت ماهه سال جاری محقق شد؛
بارگیری محمولات کانتینری صادراتی در هفت ماهه سال جاری با 26 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به بیش 38 هزار TEUرسید.