سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
 

اخبار بندر امام خمینی (ره)

رئیس سازمان ملی استاندارد کشور در حاشیه بازدید از بندر امام خمینی(ره):
رئیس سازمان ملی استاندارد کشور با اشاره به اینکه بررسی‌های این سازمان برای واردات کالاهای اساسی با دقت انجام می‌شود گفت: ضمن ضرورت تسهیل شرایط فعالیت‌های اقتصادی باید توجه داشت که حفظ ایمنی و سلامت جامعه معامله پذیر نیست.
بازدید رئیس سازمان ملی استاندارد کشور  از منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)
غلامرضا شریعتی رئیس سازمان ملی استاندارد کشور با هدف بررسی و شتاب‌بخشی به روند صدور مجوزهای کیفی کالاها به ویژه کالاهای استراتژیک از منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) بازدید کرد.
برگزاری مانور دریایی تأمین امنیت حوضچه در مجتمع بندری امام خمینی(ره)
با هدف ارتقاء امنیت و حفظ آمادگی انجام شد؛
یگان حفاظت مجتمع بندری امام خمینی(ره) در جریان برگزاری مانور دریایی تأمین امنیت دریایی حوضچه، توان و آمادگی خود را برای خنثی‌سازی و مقابله با آن به نمایش گذاشت.
تخلیه بیش از ۱۰۰ هزار تن روغن خوراکی خام در  مجتمع بندری امام خمینی(ره)
در دی و بهمن ماه سال جاری انجام شد؛
به دنبال پهلوگیری ۳ فروند کشتی حامل روغن خام خوراکی در دو ماه اخیر بیش از ۱۰۰ هزار تن روغن خام خوراکی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) تخلیه شد.
برج کار سیلوی غلات در بندر امام خمینی(ره) احداث شد
با تلاش سرمایه گذار بخش خصوصی انجام شد؛
در جریان عملیات تکمیل احداث پایانه غلات شماره ۴ مجتمع بندری امام خمینی(ره)، اجرای برج کار سیلوی آن به اتمام رسید.
مهندسان  با دل و جان علیرغم تمام شرایط دشوار اقلیمی و بهداشتی در جامعه بندری خوزستان کار و تلاش می‌کنند
پیام تبریک مهندس دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به مناسبت 5 اسفند رو ز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس
عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) در پیامی به مناسبت روز مهندس ضمن اشاره به نقش و جایگاه این عزیزان، این مناسبت را به آنان تبریک گفت. مشروح پیام وی به شرح ذیل است:
توسعه اشتغال پایدار با تربیت نیروهای مهارت محور در حوزه دریانوردی و تجارت دریایی
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان در جریان دیدار با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان اظهار داشت: تربیت نیروهای مهارت محور در حوزه دریانوردی و تجارت دریایی سبب توسعه اشتغال پایدارمی شود.
واردات نزدیک به 12  میلیون تن کالای اساسی از بندر امام خمینی(ره)
مدیرکل پشتیبانی امور دام حوزستان خبر داد:
مدیرکل پشتیبانی امور دام حوزستان گفت: در ۱۱ ماهه امسال، ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالای اساسی از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد کشور شده است.
احداث اولین سیلوی مکانیزه غلات با خط انتقال ۱۲۰۰ متر در بندر امام خمینی(ره)
مدیرعامل شرکت نظم آفرینان صنعت سهند در گفتگو با سایت نگاشته عنوان کرد:
حکیمیان در خصوص طرح های توسعه ای این شرکت با اشاره به اهمیت پروژه سرمایه‌گذاری سیلوی مکانیزه غلات بندر امام خمینی (ره) که اولین سیلوی مکانیزه با خط انتقال ۱۲۰۰ متر در کل کشور است، از پیشرفت ۶۵ درصدی این پروژه، خبر داد.
کشتی‌های حامل روغن خام خوراکی به بندر امام رسیدند
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از پهلوگیری ۲ فروند کشتی حامل ۶۰ هزار تن روغن خام خوراکی در بندرگاه امام خمینی (ره) خبر داد.
ارتقای بیش از پیش توان عملیاتی بندرامام خمینی(ره) در تخلیه کالاهای اساسی
با پیوستن ۵ دستگاه تجهیز پرقدرت محقق شد؛
به دنبال افزودن شدن ۵ دستگاه تجهیز پرقدرت و پیشرفته تخلیه و بارگیری، توان عملیاتی مجتمع بندری امام خمینی(ره) به طور چشمگیری افزایش و رکورد کم‌سابقه‌ای در تخلیه کالاهای اساسی به دست آمد
هماهنگی و هم‌افزایی بین بخشی در بهره‌گیری از نتایج ارزیابی جایزه ملی تعالی نگهداری
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در آیین پایانی ارزیابی جایزه ملی تعالی نگهداری در بندر امام خمینی(ره) تأکید کرد؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در آیین پایانی ارزیابی جایزه ملی تعالی نگهداری با اشاره به اهمیت نتایج خروجی ارزیابی، بر هماهنگی و هم‌افزایی درون سازمانی در بهره‌گیری و به‌کارگیری دانش به دست آمده از ارزیابی برای بهبود و تعالی بیشتر تأکید کرد.
طراحی، ساخت و نصب جرثقیل دروازه‌ای مونو ریل ده تنی در بندر امام خمینی(ره)
با بهره‌گیری از توان و تخصص بومی و با هدف حمایت از صنایع داخلی نخستین جرثقیل دروازه‌ای مونوریل ده تنی ویژه تعمیرات شناورهای سبک طراحی و تولید و به همراه حوضچه داک اختصاصی آن در مجتمع بندری امام خمینی(ره) به بهره‌برداری رسید.
ارتقای سامانه اعلام حریق مجتمع بندری امام خمینی(ره)
به دنبال تجهیز اماکن مختلف مجتمع بندری امام خمینی(ره) به تجهیزات جدید، سامانه اعلام حریق مجتمع بندری امام خمینی(ره) به‌روزرسانی و در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.
سوخت ارزان و پاکیزه در اختیار کارخانجات فعال در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) قرار می‌گیرد
در صورت اتمام طرح گازرسانی به مجتمع بندر امام خمینی(ره)؛
به دنبال اتمام مطالعات مراحل اول و دوم طرح گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)، مرحله عملیاتی این طرح با برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار واجد شرایط آغاز خواهد شد.
فعالیت‌های تجاری در بندر سجافی، نبض تپنده هندیجان است
استاندار خوزستان در آیین بهره برداری از سیستم اطفای حریق بندر سجافی :
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در آیین بهره‌برداری از سیستم اطفای حریق بندر سجافی، حفظ پویایی و رونق فعالیت‌های تجاری در آن را از اولویت‌های کاری مسئولان عنوان کرد.
سیستم اطفای حریق بندر سجافی به بهره‌برداری رسید
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و با هدف صیانت از اموال عمومی
همزمان با ایام الله دهه فجر و با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، سیستم اطفای حریق بندر تجاری سجافی با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
گرامیداشت چهل و  دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در بندر امام خمینی(ره)
با مشارکت اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان انجام شد؛
اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با گسیل یگان‌های موتوری و خودرویی در برگزاری باشکوه راهپیمایی نمادین خودرویی یوم الله 22 بهمن مشارکت فعال کرد.
برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی و ورزشی  در مرکز فرهنگی میثاق
به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر برگزار شد؛
94 نفر از فرزندان و خانواده‌های کارکنان با شرکت در مسابقات فرهنگی و ورزشی مرکز میثاق وابسته به اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از مجموعه برنامه‌های متنوع این مرکز بهره بردند.
رزمایش دفاع از مقر در  اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان برگزار شد
مانور خود حفاظتی و دفاع از مقر با مشارکت بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج کارمندی شهید دستغیب و دیگر بخش‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با هدف دفاع از مراکز دولتی در برابر تهدیدات برگزار شد.