پنج شنبه ۱۴ اَمرداد ۱۴۰۰
 

اخبار بندر امام خمینی (ره)

پیشرفت 18 درصدی احداث شبکه گازرسانی به مجتمع بندری امام خمینی(ره)
پروژه احداث شبکه گازرسانی به مجتمع بندری امام خمینی(ره) با 18 درصد پیشرفت فیزیکی وارد مراحل عملیاتی مطلوبی شده است.
پیشرفت 44 درصدی پروژه تعمیرات اساسی علائم دریایی  آبراه خورموسی
پروژه تعمیرات اساسی بیکن‌ها با اعتباری بالغ بر 231 میلیارد ریال با هدف ایمن‌سازی آبراه خورموسی تا پایان تیرماه 44 درصد پیشرفت داشته است.
ورود محموله گندم به بندر امام خمینی(ره)
تداوم بی وقفه تأمین کالا‌های اساسی؛
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان از ورود دو فروند کشتی حامل کالا‌های اساسی به بندر امام خمینی در این استان خبر داد.
پایگاه واکسیناسیون علیه کووید 19 در مجتمع بندری امام خمینی(ره) راه‌اندازی شد
با هدف تسهیل دسترسی کارکنان مجتمع بندری به واکسیناسیون عمومی
پایگاه واکسیناسیون علیه بیماری کووید 19 با هدف تسهیل دسترسی کلیه اقشار کارکنان مجتمع بندری امام خمینی(ره) به واکسن کرونا با همکاری شبکه بهداشت و درمان منطقه در این مجتمع بزرگ بندری راه اندازی شد.
رشد تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی در مجتمع بندری امام خمینی(ره)
در سه ماهه نخست سال جاری محقق شد؛
با تخلیه و بارگیری بیش از 347 هزار تن فرآورده‌های نفتی در سه ماهه نخست سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی(ره)، در حدود 120 هزار از این نوع کالا از مبدأ بندر امام خمینی(ره) ترانزیت شد که 47 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نشان می‌دهد.
الحاق یک فروند کشتی لایروب و بهره برداری از چهار باب انبار نگهداری کالای اساسی در مجتمع بندری امام خمینی(ره)
در آیینی با فرمان ریاست جمهوری آغاز شد؛
در آیینی به صورت ویدئوکنفرانسی روز پنج شنبه 24 تیرماه و با فرمان رئیس جمهور، فرمان بهره برداری از از چهار باب انبار نگهداری کالاهای اساسی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و الحاق یک فروند کشتی لایروب مخزان دار از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی صادر شد.
میزان ماندگاری کالا در بنادر کاهش می‌یابد
جمال ارونقی معاون فنی گمرک جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بازدید از بندر امام خمینی(ره) عنوان کرد:
مهرداد جمال ارونقی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از انبار نهاده‌های دامی در مجتمع بندری امام‌خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود:یکی از مسایل اساسی در بنادر و گمرک‌های کشور، ماندگاری و رسوب کالاها به ویژه کالاهای اساسی، و در راس آنها، کالاهایی است که ارز دولتی دریافت کرده‌اند.
معاون سازمان بازرسی کشور بر جلوگیری از رسوب کالا در بندرامام خمینی(ره) تاکید کرد
معاون نظارت و بازرسی تولیدی سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه ماندگاری کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی در گمرک‌ها بیش از حد معمول شده است گفت: باید از رسوب کالا در بندر امام خمینی(ره) جلوگیری شود.
تخلیه و بارگیری کالا در بندرامام خمینی(ره) ۱۸ درصد افزایش یافت
میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی وغیرنفتی در بندر امام خمینی(ره) از ابتدای امسال تا ۲۰ تیر جاری به ۱۳ میلیون تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۸ درصد رشد نشان می‌دهد.
بررسی موانع خروج کالاهای اساسی از بنادر
با حضور معاون نظارت و بازرسی تولیدی سازمان بازرسی کل کشور در بندرامام خمینی(ره) برگزار شد؛
در نشست مشترک معاون نظارت و بازرسی تولیدی سازمان بازرسی کل کشور، مدیران سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با فرآیند ترخیص و خروج کالا، موانع و چالش‌های موجود بر سر راه خروج کالاهای اساسی از بنادر بحث و بررسی و تصمیمات لازم برای تسهیل و تسریع در فرآیند خروج کالاهای اساسی از بنادر اتخاذ شد.
سه و نیم میلیون تن از کالاهای اساسی به شکل مطلوب در حال خروج از بندرامام‌خمینی(ره) است
محمدجواد عسکری نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در حاشیه‌ی بازدید خود از مجتمع بندری امام خمینی(ره) که با هدف پیگیری روند خروج کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی از این مجتمع بزرگ بندری بر هم‌افزایی تمامی دستگاه‌های اجرایی برای تامین نیاز دامداران به نهادهای دامی تاکید کرد.
جایجایی ۶۰ درصد کالای اساسی کشور از بندر امام خمینی(ره)
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در حاشیه‌ی بازدیدش از مجتمع بندری امام خمینی(ره) اظهار داشت: امسال ۶ میلیون تن کالای اساسی از بنادر کشور جابجا شده است.
برج کار در فاز دوم  احداث سیلوهای مکانیزه غلات بندر امام خمینی(ره)  احداث شد
در ادامه‌ی روند تکمیل این پروژه‌ی سرمایه گذاری شرکت نظم آفرینان صنعت سهند، عملیات احداث برج کار در فاز دوم سیلوهای مکانیزه غلات بندر امام خمینی(ره) به اتمام رسید.
پیشرفت 18 درصدی لایروبی مسیر دسترسی آبراه خورموسی
تا اواخر خردادماه ماه سال جاری محقق شد؛
لایروبی مسیر دسترسی آبراه خورموسی در بندر امام خمینی(ره) با بیش از 18 درصد پیشرفت با بهره‌گیری از توان و تخصص نیروهای بومی در مسیر مطلوبی قرار دارد.
راه‌اندازی مرکز تجمیعی واکسناسیون بندرامام خمینی(ره)
با بهره‌گیری از سالن چند منظوره مجتمع فرهنگی – ورزشی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان انجام شد؛
اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با در اختیار گذاشتن سالن چند منظوره 2500 نفری مجتمع فرهنگی- ورزشی شهید حقگو به همراه امکانات و تجهیزات لازم به شبکه بهداشت و درمان، زمینه‌ی مناسب را برای راه‌اندازی مرکز تجمیعی واکسناسیون بندرامام خمینی(ره) با هدف رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی فراهم کرد.
تخلیه و بارگیری 11 میلیون تن کالا در بندر امام خمینی(ره)
در سه ماهه نخست سال جاری محقق شد؛
تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیرنفتی در سه ماهه نخست سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی(ره) با 15 درصد رشد نزدیک به 11 میلیون تن رسید.
بهره‌گیری مجدد از سیلوی 70 هزار تنی ذخیره غلات در بندرامام خمینی(ره)
با هدف استفاده بهینه از اماکن بندری انجام شد؛
سیلوی 70 هزار تنی ذخیره غلات در مجتمع بندری امام خمینی(ره) به منظور نگهداری و تخلیه غلات مجددا به مدار بهره‌برداری بازگشت.
پیشرفت 76 درصدی تعمیرات اساسی اسکله‌های مجتمع بندری امام خمینی(ره)
به دنبال انجام تعمیرات اساسی بر روی 8 پست اسکله در مجتمع بندری امام خمینی(ره)، توان و ظرفیت اسکله‌های مذکور برای بهره‌گیری در عملیات بندری افزایش می‌یابد.
تأکید بر هم‌افزایی ملی برای تسهیل در ارسال نهاده‌های دامی
با حضور نواب کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در بندرامام خمینی(ره) انجام شد؛
در بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از مجتمع بندری امام خمینی(ره)، آخرین وضعیت تخلیه و بارگیری، چالش‌ها و راهکارهای تسریع در خروج نهاده‌های دامی با حضور مدیران این مجتمع بزرگ بندری و جمعی از مسئولین دستگاه‌های اجرایی و نظارتی استان خوزستان بررسی شد.
تخلیه 4 میلیون تن  انواع کالاهای اساسی در بندر امام خمینی(ره)
در سه ماهه نخست سال جاری محقق شد؛
به دنبال ورود 73 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی به مجتمع بندری امام خمینی(ره) از ابتدای سال جاری تا پایان خردادماه، بیش از 4 میلیون تن کالای اساسی در این این مجتمع بزرگ بندری تخلیه شده است.
صفحه ۱ از ۱۱۹