سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
 

اخبار بندر امام خمینی (ره)

صدور مجوز تمدید بهره‌برداری از اسکله‌ تخلیه و بارگیری صنایع پتروشیمی
بنابر الزامات حاکمیت دریایی کشور توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان انجام شد؛
معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از صدور مجوز تمدید بهره‌برداری از اسکله P۷ شرکت ملی صنایع پتروشیمی واقع در بندر ماهشهر پس از انجام تعمیرات اساسی و افزایش ظرفیت آن به ۵۰ هزار تن DWT خبر داد.
برق رسانی به بندر شادگان در مراحل پایانی
با هدف اتصال به شبکه برق سراسری احداث می‌شود؛
پروژه‌ی احداث شبکه‌ی برق‌رسانی به بندر شادگان به طول ۳۲ کیلومتر و با اعتباری معادل ۶۰۰ میلیارد ریال به مراحل پایانی نزدیک می‌شود
بازدید وزیر اقتصادی و دارایی از بندر تجاری شادگان
احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان سفرش به استان خوزستان، در رأس هیأتی از مسئولان استانی از بندرتجاری شادگان بازدید و با فعالان اقتصادی و بازرگانان در این بندر گفتگو کرد.
ورود ۷۰ فروند کشتی حامل کالای اساسی به بندر امام خمینی(ره)
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: به دنبال پهلوگیری 70 فروند کشتی، 4 میلیون تن کالای اساسی وارد مجتمع بندری امام خمینی(ره) شده است.
رشد  ترانزیت فرآورده‌های نفتی در  بندر امام خمینی(ره)
منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) به لحاظ برخورداری از ظرفیت‌ها و توان عملیاتی بالا در بخش‌های مختلف دریافت، ذخیرهسازی و ارسال انواع فرآورده‌های نفتی(مشتقات نفتی) و توسعه ظرفیت‌های جدید در زیرساخت‌ها، نقش مؤثری را در جریان کالای عبوری برای صاحبان کالای ترانزیتی ایفا می‌کند.
ضرورت هم‌‌افزایی بین بخشی برای انضباط بخشی به ترددهای دریایی شناورها
در نخستین نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان خوزستان مطرح شد؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به ضرورت اجرایی شدن کامل دستورالعمل ساماندهی شناورها و انضباط بخشی به ترددهای دریایی استان خوزستان اظهارداشت: عملیاتی شدن این دستورالعمل با موانع زیادی روبرو است که باید با همکاری بینبخشی نسبت به رفع آنها اقدام کرد.
تخلیه و بارگیری 11 میلیون تن  کالا  در بندر امام خمینی(ره)
در سه ماهه نخست سال جاری محقق شد؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از تخلیه و بارگیری نزدیک به 11 میلیون تن انواع کالا از ابتدای امسال تاکنون در مجتمع بندری امام خمینی(ره) و صنایع همجوار خبر داد.
برگزاری نخستین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت  سواحل استان خوزستان در سال جاری
به میزبانی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) برگزار شد؛
نخستین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان خوزستان در سال جاری به میزبانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در سالن اجتماعات مجتمع بندری امام خمینی(ره) برگزار شد.
مشارکت دو تن از کارکنان اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در نخستین نشست انتقال تجارب سازمان بنادر و دریانودی
در نخستین نشست انتقال دانش‌های شغلی سازمان بنادر و دریانوردی دو تن از کارکنان این اداره کل تجربیات و دانش شغلی خود را در دو موضوع مهم مخابرات دریایی که با ابتکار کارشناسان این اداره کل به مرحله اجرا رسید، ارائه کردند.
درخشش پژوهشگران بندرامام خمینی(ره) در همایش فرصت‌ها  و چالش‌های استان خوزستان
با ارائه شش مقاله تخصصی صورت گرفت:
به دنبال برگزاری همایش فرصت‌ها و چالش‌های استان خوزستان پژوهشگران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با ارائه شش مقاله تخصصی مرتبط، توان علمی و پژوهش خود را به منصه ظهور رساندند.
بندر امام خمینی(ره) در بخش ترانزیت کالا با سرمایه گذاران همکاری می‌کند
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان:
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: زمینهی مناسب برای توسعه سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی به منظور افزایش حجم ترانزیت کالا و غلات در بندر امام خمینی(ره) وجود دارد.
تخلیه نخستین محموله مشتقات نفتی از مبدأ پارس جنوبی در بندر امام خمینی(ره)
با هدف جذب بازارهای جدید انجام شد:
اولین محموله‌ی کاپوتاژی مشتقات نفتی از مبدأ پارس جنوبی در پایانه نفتی مجتمع بندری امام خمینی(ره) تخلیه و ذخیره‌سازی شد.
بومی‌سازی  دانش برنامه‌ریزی بردهای کنترل پایانه کانتینری بندرامام خمینی(ره)
با اتکا به روحیه خودباوری و دانش متخصصان داخلی انجام شد؛
با اتکا به توان و تخصص نیروهای داخلی، دانش برنامه‌ریزی بردهای کنترل جرثقیل‌های دروازه ای(گنتری کرین) در پایانه کانتینری مجتمع بندری امام خمینی(ره) بومی‌سازی شد و ضریب آماده به‌کاری تجهیزات مذکور ارتقاء یافت.
برگزاری دوره دانش افزایی آنالیز مقدماتی و پیشرفته در فوتبال به میزبانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان
حسب تقویم ورزشی کمیته ورزش مجتمع بندری امام خمینی(ره) انجام شد؛
دوره دانش‌افزایی آنالیز مقدماتی و پیشرفته در فوتبال به مدت دو روز به میزبانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با حضور مجید جلالی مدرس رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا با هدف ارتقا دانش مربیان و نحوه مدیریت و برنامه‌ریزی در مربیگری برگزار شد.
تمجید دبیر ستاد صیانت استانداری خوزستان از عملکرد اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان در زمینه حقوق شهروندی، عفاف و حجاب
اعضای هیأت ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی، حقوق شهروندی و حجاب و عفاف استانداری خوزستان با حضور در اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان عملکرد این اداره کل را ارزیابی و اقدامات صورت گرفته در این حوزه را مطلوب برشمردند.
کشف چهره های مدیریتی تازه نفس و خلاق با بهره‌گیری از توان نیروهای متخصص و جوان
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در دیدار با نیروهای تازه استخدام عنوان کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در نشست صمیمانه با آخرین دوره مستخدمین این اداره کل ضمن ابراز خرسندی از آغاز به کار این نیروها، فعالیت آنان را سرمنشأ خلاقیت، نوآوری و پویایی بیشتر عنوان کرد.
تسریع در تکمیل و بهره‌برداری از پایانه مکانیزه غلات شماره ۴ بندرامام خمینی(ره)
در جریان بازدید مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری بندرامام خمینی(ره) تأکید شد:
معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جریان بازدید از پروژه‌های سرمایه‌گذاری احداث پایانه‌های مکانیزه غلات مجتمع بندری امام خمینی(ره) با اشاره به مزایای اشتغالزایی و رونق اقتصادی منطقه، بر تسریع در بهره‌برداری از پایانه مکانیزه شماره چهار غلات، حمایت از روند تکمیل پایانه‌های شماره دو و سه و اکران واگذاری پایانه غلات شماره یک در این مجتمع بزرگ بندری تأکید کرد.
لزوم تقویت جنبه‌های رقابتی بنادر خوزستان با بنادر حاشیه خلیج فارس
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در نشست شورای مدیران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان مطرح کرد؛
معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جریان سفر خود به بندرامام خمینی(ره)، ضمن شرکت در جلسه شورای مدیران بنادر خوزستان با اشاره به قابلیت‌های بنادر خوزستان بر لزوم تقویت و ارتقاء جنبه‌های رقابتی با بنادر شمال حاشیه خلیج فارس تٱکید کرده و خواستار حضور مؤثر در بازارهای جدید شد.
تحویل دهی کالاهای اساسی از بنادر کشور ۱۷ درصد رشد دارد
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه بازدید از اسکله‌های مجتمع بندری امام خمینی(ره):
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از رشد ۱۷ درصدی تحویل کالاهای اساسی از بنادر کشور به صاحبان کالاها خبر داد.
لزوم همکاری سایر وجوه حمل و نقل  در تسریع  جریان خروج کالای اساسی
معاون وزیر و مدیرعامل بنادر و دریانوردی در جریان سفرش به بندرامام خمینی(ره) تأکید کرد :
علی اکبر صفایی معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جریان پیگیری راهکارهای تسریع تخلیه کالای اساسی در بندر امام خمینی(ره) با بیان اینکه در زمینه تخلیه کالاهای اساسی تنها به عوامل بندری مربوط نمی‌شود، تأکید کرد: در این زمینه، ناوگان حمل و نقل ریلی و جاده‌ای نیز باید همکاری و آمادگی لازم را داشته باشند.
صفحه ۱ از ۱۲۹