یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰
 

اخبار بندر امام خمینی (ره)

منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) یاریگر فعالان اقتصادی در حوزه صادرات
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به مناسبت روز ملی صادرات عنوان کرد:
عادل دریس مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به مناسبت ۲۹ مهرماه روز ملی صادرات، در پیامی ضمن گرامیداشت این مناسبت، منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) را از کانون‌های مهم بازرگانی کشور در توسعه و حمایت از صادرات عنوان کرد.
این پیام به شرح ذیل است:
انجام تعمیرات اساسی موتوری و زیرآبی 28 تجهیز دریایی در بندر امام خمینی(ره)
در شش ماهه اول سال جاری انجام شد:
۱۶ فروند شناور و 11 دستگاه تجهیز مرتبط به سیستم موتوری و رانش شناورها با توان متخصصان اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان تحت تعمیرات اساسی زیرآبی قرار گرفته و وارد چرخه عملیاتی شدند.
معرفی طرح ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان در مجتمع بندری امام خمینی(ره)
در جریان وبینار جایزه ملی تعالی نگهداری مطرح شد:
در جریان برگزاری مجموعه وبینارهای جایزه ملی تعالی نگهداری یکی از کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به معرفی طرح حمایت از ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در مجتمع بندری امام‌خمینی(ره) به منظور تقویت توانایی در حوزه نگهداری تجهیزات پرداخت.
سهم 70 درصدی بندرامام خمینی(ره) در تأمین کالاهای اساسی کشور
قریب به 10 میلیون تن انواع کالاهای اساسی در شش ماهه نخست سال جاری از مبدأ بندرامام‌خمینی(ره) وارد کشور شده است که 70 درصد از سهم کالاهای اساسی وارداتی به کشور را تشکیل می‌دهد.
فعالیت جهادی مصداق عملی امر به معروف است
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در آیین تجلیل از اعضای گروه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در آیین قدردانی از اعضای گروه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی، فعالیت‌های جهادی را مصداق امر به معروف و مایه دلگرمی و امید آحاد مردم عنوان کرد.
ثبت رکورد 1000روز بدون سانحه دریایی در بندرامام خمینی(ره)
به همت کارکنان بخش دریایی حاصل شد؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به ارائه ۴۱ هزار و ۶۰۰ مورد خدمات دریایی اعم از هدایت، پهلودهی، جداسازی و یدک‌کشی، از رقم زدن 1000 روز بدون سانحه دریایی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) از سه ساله گذشته تاکنون خبر داد.
لزوم ساماندهی تعدد مجوزهای ترخیص کالای اساسی  از بنادر
معاون اقتصادی رئیس جمهور در بندرامام خمینی(ره) تأکید کرد:
محسن رضایی روز جمعه در جریان بازدید از فرآیند تخلیه کالاهای اساسی در بندر امام خمینی(ره) با اشاره به نقش مهم این بندر بزرگ تجاری در تخلیه و بارگیری بخش عمده ای از کالاهای اساسی کشور گفت: با توجه به اینکه حجم قابل توجهی از محصولات صنایع پتروشیمی از بندرامام خمینی(ره) صادر می شود، نقش ارزنده ای در ارزآوری کشور ایفا می‌کند.
بخشی از ظرفیت بنادر باید به حوزه صادرات اختصاص یابد
استاندار ویژه خوزستان در جریان بازدید از مجتمع بندری امام خمینی(ره):
استاندار ویژه خوزستان در حاشیه نشست مشترک معاون اقتصادی رئیس جمهور با مدیران دستگاه‌های اجرایی با موضوع بررسی فرآیند خروج کالاهای اساسی از مجتمع بندری امام خمینی(ره) اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که هم‌اکنون بخش قابل توجهی از اجرای برنامه‌های توسعه ای بنادر استان خوزستان با محوریت بندرامام خمینی(ره) با کندی همراه است.
حمل یکسره کالاهای اساسی از بنادر در این دولت باید محقق شود
معاون اقتصادی رئیس جمهور در بازدید از بندرامام خمینی(ره):
محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور طی سفر خود خوزستان، ضمن بازدید از مجتمع بندری امام‌خمینی(ره)، فرآیند خروج و ترخیص کالاهای اساسی از این مجتمع بزرگ بندری را با حضور استاندار ویژه خوزستان و مدیران دستگاه های اجرایی بررسی کرد.
185 هزار تن به ظرفیت نگهداری غلات در مجتمع بندری امام خمینی(ره) افزوده می‌شود
با بهره‌برداری قریب الوقوع از سیلوهای نخستین پایانه مکانیزه غلات کشور در بهمن ماه؛
در صورت بهره‌گیری از سیلوهای نخستین پایانه مکانیزه غلات در کشور در بندر امام خمینی(ره) در بهمن ماه سال جاری، ۱۸۵ هزار تن به ظرفیت نگهداری غلات در بندر امام خمینی(ره) افزوده خواهد شد.
بهره‌گیری از خط لوله تزریق  هوا و ازت در پایانه‌های نفتی  مجتمع بندری امام خمینی(ره)
با هدف ارتقای کیفیت خدمات به مشتریان انجام شد؛
خط لوله تزریق ازت و هوا در کریدور مشترک پایانه‌ نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندری امام‌خمینی(ره) به طول 2 کیلومتر و به ارزش نزدیک به ده میلیارد ریال با هدف ارتقاء کیفیت خدمات تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی به صاحبان کالا و مشتریان اجرا شد.
رونق چشمگیر ترانزیت فرآورده‌های نفتی در مجتمع بندری امام خمینی(ره)
در شش ماهه نخست سال جاری اتفاق افتاد:
به دنبال تخلیه و بارگیری بیش از 976 هزار تن فرآورده‌های نفتی در شش ماهه نخست سال جاری در پایانه‌های نفتی مجتمع بندری امام خمینی(ره)، نزدیک به 500 هزار از این نوع کالا از مبدأ بندرامام‌خمینی(ره) ترانزیت شد که بیش از 336 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نشان می‌دهد.
بهره‌برداری از یک دستگاه پرظرفیت اکسیژن‌ساز در بندرامام خمینی(ره)
با هدف عمل به مسئولیت‌های اجتماعی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان انجام شد:
در آیینی با حضور مسئولین استانی یک دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستانی به ارزش بیش از 30 میلیارد ریال با هدف عمل به مسئولیت‌های اجتماعی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در درمانگاه راه زینب بندرامام خمینی(ره) به بهره‌برداری رسید.
صدور مجوز بهره برداری از کارگاه و تعمیر شناور بخش خصوصی
با تأیید اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و لزوم فراهم کردن بسترهای سرمایه گذاری و رفع موانع کسب و کار، مجوز بهره‌برداری از کارگاه ساخت و تعمیر شناور شماره 2 متعلق به شرکت شناور سازان صنعت و دریا توسط سازمان بنادر و دریانوردی صادر گردید.
پهلوگیری سه فروند کشتی اقیانوس‌‌پیما حامل ٢١٩ هزار تن گندم در بندرامام خمینی(ره)
به منظور تأمین کالای اساسی مورد نیاز کشور انجام شد؛
سه فروند کشتی اقیانوس‌‌پیما حامل ٢١٩ هزار تن گندم در مجتمع بندری امام خمینی‌(ره) پهلوگیری کردند.
اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان حائز رتبه برتر بین دستگاه های اجرایی استان خوزستان
در جشنواره شهید رجایی عنوان شد؛
اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با کسب امتیازهای هزار در شاخص های اختصاصی و 931 در شاخص‌های عمومی، موفق به دست آوردن رتبه برتر بین دستگاه‌های اجرایی استان خوزستان شد.
بازدید هیأت بازرگانی و اقتصادی کشور عمان از مجتمع بندری امام خمینی(ره)
هیأتی متشکل از مدیران وزارت‌های اسکان، صنعت و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی کشور عمان در بازدید از مجتمع بندری امام خمینی(ره)، ظرفیت و توانمندی‌های این مجتمع بزرگ بندری در زمینه تخلیه و بارگیری مواد اولیه مورد نیاز را بررسی کردند.
گرامیداشت روز جهانی دریانوردی در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)
به مناسبت روز جهانی دریانوردی ضمن دیدار با دریانوردان حاضر در مجتمع بندری امام خمینی(ره) و اهدای هدایا به آنان این مناسبت گرامی داشته شد.
آغاز عملیات اجرایی احداث یادمان شهدای گمنام در مجتمع بندری امام خمینی(ره)
همزمان با هفته دفاع مقدس انجام شد؛
در سومین روز دفاع مقدس در آیینی با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و جمعی از اعضای شورای اداری این اداره کل عملیات احداث یادمان شهدای گمنام در مجتمع بندری امام خمینی(ره) به طور رسمی آغاز شد.
آغاز عملیات اجرایی احداث یادمان شهدای گمنام در مجتمع بندری امام خمینی(ره)
همزمان با هفته دفاع مقدس انجام شد؛
در سومین روز دفاع مقدس در آیینی با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و جمعی از اعضای شورای اداری این اداره کل عملیات احداث یادمان شهدای گمنام در مجتمع بندری امام خمینی(ره) به طور رسمی آغاز شد.
صفحه ۱ از ۱۲۲